Nikogo nie powinno dziwić, że na rynek powraca Tamagotchi

Szkoda, że Bandai pójdzie szlakiem wyznaczonym przez Nintendo i zabawka będzie limitowana.

Nikogo nie powinno dziwić, że na rynek powraca Tamagotchi
Adam Piechota

11.10.2017 08:28

Druga połowa lat dziewięćdziesiątych. Miniaturowa wersja redaktora Piechoty zmierza do przedszkola. W lewej dłoni "Kaczor Donald", w prawej Tamagotchi. "Tamaguczi" właściwie. Podobnie wyglądają jego wszyscy rówieśnicy. Być może dla naszego pokolenia wstydliwa zajawka tą zabawką nie trwała długo, ale cholercia, mieli ją właściwie wszyscy. A jak komuś rodzice nie chcieli kupić, to wstyd na dzielnicy. W swojej karierze zaliczyłem kilka zwierzątek. Najmilej wspominam jednak mojego cyrkowego misia, który pomimo troski włożonej w jego wychowanie, zmarł nagle, bez powodu. Wiedziałem, że mogłem zacząć od nowa, ale odnosiłem wrażenie, że ten "nowy" nie będzie już tym moim misiem.

Obraz

Żartuję, oczywiście, ale nie wątpię, że ten powrót ucieszy gigantyczne grono nostalgicznych odbiorców. Gdy Tamagotchi zadebiutowało dwadzieścia lat temu poza granicami Japonii, zrobiło niezły szum. Marka może pochwalić się 76 milionami sprzedanych egzemplarzy. Co jest szokujące, jeśli przypomnimy sobie, jak szybko oryginał zagubił się w morzu epigońskich tworów. Pomysłodawczyni oryginalnego jajeczka, Aki Maita, otrzymała w 1997 roku nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Tamagotchi nie bało się także gościnnych występów na konsolach. W różne wersje tej zabawy graliśmy na Game Boyu, DS-ie, Wii oraz wszystkich urządzeniach mobilnych (jeżeli bierzemy pod uwagę tylko to, co zostało przetłumaczone na język angielski).

Zmartwychwstałe Tamagotchi wydaje się fajnym gadżetem, ale umówmy się - to także nie wypełni pustki po cyrkowym misiu.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.