Night in the Woods dostanie wersję reżyserską z "nowymi dziwactwami i przestępstwami"

Night in the Woods dostanie wersję reżyserską z "nowymi dziwactwami i przestępstwami"

Night in the Woods dostanie wersję reżyserską z "nowymi dziwactwami i przestępstwami"
Patryk Fijałkowski
31.10.2017 16:57

Crimes.

Night in the Woods to wyjątkowa gra. Widząc więc, że twórcy zapowiadają rozszerzoną edycję zatytułowaną Weird Autumn, od razu zabrałem się za pisanie. Wszystkie powody, dla których jest to gra wyjątkowa, znajdziecie w recenzji. I choć sam nie jestem typem, który przechodziłby coś dwa razy, coś czuję, że wkrótce mogę jeszcze raz przeżyć Night in the Woods.

Weird Autumn Edition przez samych autorów nazwane jest czymś w rodzaju wersji reżyserskiej gry. Rozszerzenie pojawi się 13 grudnia i wprowadzi, zgodnie ze zwiastunem, "nowe dziwności, nowe przestępstwa". Zabrzmi to z pewnością znajomo fanom gry, bowiem słówko "crimes" jest pewnego rodzaju żartem sytuacyjnym pojawiającym się w grze. Jeśli zaś chodzi o dziwności... No, Night in the Woods potrafi być dziwne. Zdecydowanie.

[vimeo id="240361764"]

W praktyce te dziwności i przestępstwa oznaczają prawdopodbnie nowe wątki, które pojawiają się w trakcie przygody. W sennym miasteczku Possum Springs z pewnością jest jeszcze trochę miejsca na kilka odjechanych przygód. A jakby tego było mało, Weird Autumn zaimplementuje w grze dwie minihistorie umiejscowione w uniwersum Night in the Woods, wydane jeszcze na długo przed samą grą - Longest Night i Lost Constellation. Chętni już teraz mogą zagrać w te opowieści na komputerze, płacąc dowolną sumę (tutaj i tutaj). Dobrze jednak będzie mieć wszystko w jednym miejscu.

Kolejna dobra wiadomość: wszyscy posiadacze gry otrzymają edycję Weird Autumn w formie darmowej aktualizacji. Rozszerzenie pojawi się na PC, PS4 i... Xboksie One! Tak, posiadacze konsoli Microsoftu dotąd w ogóle nie mieli dostępu do Night in the Woods. 13 grudnia otrzymają natomiast możliwość kupna tej nowej, bogatej wersji. Z kolei gracze z PS4 będą musieli zaczekać na dwie wspomniane minihistorie do stycznia 2018. Reszta jednak trafi do gry w tym samym momencie.

Twórcy na Twitterze wspominają o jeszcze jednej konsoli, o której póki co nie mogą mówić, ale podobno "wiadomo, o którą chodzi".

Najprawdopodobniej o Switcha. Cóż, Night in the Woods wydaje się stworzone dla konsoli Nintendo. A przecież niedawno zapowiedziano też wersję na Androida i iOS-a. Dobrze widzieć, że tak doskonała gra odnosi sukces i zatacza coraz szersze kręgi. Wszyscy fani fabularnych, ambitnych gier nie powinni przechodzić obok tego tytułu obojętnie.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)