Night City Wire 2 - czego dowiedzieliśmy się na nowej prezentacji Cyberpunka 2077?
Grywalne wstępy do wyboru! Broń! Muzyka!
Na oficjalnym kanale Twitch CD Projekt Red odbyła się właśnie druga transmisja z cyklu Night City Wire. Pokazano w jej trakcie kilka nowych fragmentów rozgrywki z Cyberpunka 2077 i przybliżono graczom wybrane elementy oczekiwanej gry.
Prezentacja rozpoczęła się od przedstawienia sposobu, w jaki rozpocznie się rozgrywka w CP 2077. Na etapie tworzenia postaci gracze będą mogli wybrać jej pochodzenie. V będzie mogła (lub mógł) być dzieckiem ulicy, nomadem lub pracownikiem korporacji.
FULL Cyberpunk 2077 Night City Wire Episode 2
Na wzór gry Dragon Age: Początek, od wyboru tego zależeć będzie otwarcie historii - każdy rodzaj pochodzenia dostanie swój grywalny wstęp. Ale nie tylko. Równieżdalej w trakcie Cyberpunka 2077 twórcy obiecują odwołania do przeszłości postaci gracza i jej wpływ na dostępne decyzje.
W dalszej części prezentacji usłyszeliśmy parę słów od wokalisty zespołu Refused, któremu przypadło zadanie odtworzenia muzycznej twórczości Johny'ego Silverhanda. Opowiedział on o trudnościach związanych z tworzeniem muzyki w ten sposób. Dowiedzieliśmy się również, że już dziś w platformach streamingowych debiutuje nowy utwór, przygotowany na potrzeby gry.
Cyberpunk 2077 – A Like Supreme by SAMURAI (Refused)
Na koniec drugiej odsłony Night City Wire twórcy przybliżyli nieco system walki i dostępne w grze bronie. Cyberpunk 2077 obiecuje sprawne połączenie systemów RPG i zręcznościowego strzelania - wraz z rozwojem postaci mają się więc zwiększać dostępne graczowi możliwości i siła oraz użyteczność jego broni.
Cyberpunk 2077 zaoferować ma mnóstwo ciekawej broni, dostępnej w czterech kategoriach rzadkości - pospolite, niepospolite, rzadkie i legendarne. Te ostatnie oferować mają unikatowe możliwości i być dostępne często jedynie w konsekwencji ciężkich, fabularnych decyzji.
Wbrew pojawiającym się coraz częściej plotkom CD Projekt nie powiedział nic na temat zmiany daty premiery. Cyberpunk 2077 ukazać ma się więc wciąż 19 listopada 2020.
Dominik Gąska