Niezwyciężony. Gra na podstawie twórczości Stanisława Lema z premierą w 2021 roku

Strona głównaNiezwyciężony. Gra na podstawie twórczości Stanisława Lema z premierą w 2021 roku
15.09.2020 20:08
Niezwyciężony. Gra na podstawie twórczości Stanisława Lema z premierą w 2021 roku
Mateusz Czerniak
Mateusz Czerniak

W ostatnią sobotę 12 września legendarny autor literatury fantastycznonaukowej Stanisław Lem obchodziłby 99. urodziny. Z tej okazji niezależne studio Starward Industries ogłosiło, że zapowiedziana w ubiegłym roku gra inspirowaną jego twórczością – Niezwyciężony – będzie miała swoją premierę w 2021 roku.

bESjTKbV

Niezwyciężony ma być "pierwszoosobowym retrofuturystycznym thrillerem". Według twórców jej związek z twórczością Lema ma polegać m.in. na podobnym przesłaniu – ostrzeżeniu, że ludzkość nie powinna zapuszczać się w każde miejsce we Wszechświecie.

Po prawie rocznej ciszy od ogłoszenia prac nad grą, studio Starward Industries podzieliło się fragmentem muzyki i pierwszymi grafikami.

The Invincible - Music Preview

Na razie twórcy nie zdecydowali się podzielić dużą ilością detali na temat strony fabularnej gry, ale poznaliśmy już ogólny zarys rozgrywki – będzie ona miała miejsce na pustynnej planecie Regis III i wcielimy się w rolę naukowca biorącego udział w wyprawie badawczej, który poszukiwać będzie zagubionej załogi innego statku.

325260394707236828

Pomocami dla nas w tej misji mają być oparte o analogową technologię roboty, drony itd. Sama planeta Regis III ma za to "skrywać przerażające tajemnice".

bESjTKbX

Twórcy podkreślili też, że dużą zaletą gry ma być nieliniowa fabuła i niejednoznaczne wybory moralne.

Gra ma trafić na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X i S. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale krakowskie Starward Industries celuje w 2021 r. Nad grą pracują już drugi rok.

Udostępnij:
bESjTKch
Komentarze (3)
bESjTKcT