Niespodzianka: studio Double Helix kupione przez... Amazon

Strona głównaNiespodzianka: studio Double Helix kupione przez... Amazon
06.02.2014 09:20
Niespodzianka: studio Double Helix kupione przez... Amazon
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Czyżby rodził się nowy znaczący gracz w świecie gier?

bEEwkIYB

Jak dowiedział się serwis TechCrunch, Amazon właśnie kupił studio Double Helix Games. Informacja ta została potwierdzona przez głównych zainteresowanych. Kwota transakcji nie jest znana.

Double Helix istnieje od 2007 roku, to efekt połączenia Shiny Entertainment (MDK, Messiah, Eerthworm Jim) i mniej znanego The Colective (Indiana Jones and the Emperor's Tomb, Star Wars Episode III: Revenge of the Sith). Pod obecną nazwą studio stworzyło choćby Silent Hill: Homecoming czy Front Mission Evolved. Jego ostatnia gra to Killer Instinct na Xboksa One, a w przygotowaniu ma także nową wersję Stridera.

Jak poinformował Amazon, Double Helix nadal będzie wspierać wydane wcześniej gry. Informacja ta jest ważna przede wszystkim w przypadku Killer Instinct, gdzie ciągle dodawani są przecież nowi wojownicy. Jeśli jednak chodzi o dalsze losy firmy, to kolejne projekty po Striderze, który jest już praktycznie gotowy i zostanie wydany niedługo, zostały porzucone (ich tytuły robocze to prawdopodobnie "Harker" oraz "Dirty Harry").

bEEwkIYD

Od pewnego czasu plotkuje się, że Amazon zamierza wypuścić na rynek własną konsolę. Prawdopodobnie byłoby to urządzenie oparte na systemie Android, które kosztowałoby mniej niż 300 dolarów. W takim wypadku Double Helix prawdopodobnie skupiłoby się na produkcji tytułów ekskluzywnych na tę platformę. To jednak tylko plotki - być może Amazon ma inne plany.

Tomasz Kutera

327112835056883754
bEEwkIZz