Niespodzianka: coraz więcej nowych tytułów

Jak wiadomo, gry skończyły się w latach 90. Teraz to już tylko pieniądze, sequele i odcinanie kuponów. Wychodzi jednak na to, że ogólne wrażenie może mylić - od roku 2007 liczba nowych tytułów i marek wzrasta, aby podwoić się w 2009 roku!

Niespodzianka: coraz więcej nowych tytułów
marcindmjqtx

20.01.2010 | aktual.: 15.01.2016 15:29

Jak wynika z danych opublikowanych na łamach Industry Gamers w 2007 roku nowe tytuły stanowiły 16 proc. wszystkich wydawanych gier i było ich łącznie 61. W 2009 nowe marki stanowiły już 22 proc. rynku - 126 świeżych pozycji. Nie powiem, to duże zaskoczenie. Co ciekawe, spośród dziewięciu gier, które w 2009 roku osiągnęły średnią ocen wyższą niż 90/100 wszystkie były sequelami.

2007 rok był rokiem między innymi takich gier jak Assassin's Creed, Bioshock, Crackdown, Eternal Sonata, Heavenly Sword, Kane & Lynch: Dead Men, No More Heroes, Portal i Mass Effect. Ile z dalszych ciągów tych gier jest lub było na liście najbardziej oczekiwanych tytułów ostatnich miesięcy?

Proponuje więc małą zabawę, podajcie z głowy, bez patrzenia na już zamieszczone komentarze, pierwsze pięć nowych tytułów z 2009 jakie przyszły Wam na myśl. Być może to właśnie na ich sequele będziemy czekać w 2012 roku. Wyłączając Borderlands, oczywiście!

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżabadania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.