Niesamowita impreza i niesamowite emocje sportowe. Za nami IEM 2017 w Katowicach

Niesamowita impreza i niesamowite emocje sportowe. Za nami IEM 2017 w Katowicach

Niesamowita impreza i niesamowite emocje sportowe. Za nami IEM 2017 w Katowicach
Bartosz Stodolny
06.03.2017 11:29

Jeśli imprezy takie jak Intel Extreme Masters nadal nie przekonują kogoś, że esport jest sportem, to już nie wiem, co jest w stanie to zrobić.

W 2011 roku byłem na jedynym w swoim życiu meczu piłki nożnej. FC Barcelona podejmowała na Camp Nou Valencię i choć piłka kopana interesuje mnie jeszcze mniej niż taniec synchroniczny – bardzo szybko dałem się wciągnąć w kibicowską gorączkę.

Jest coś magicznego w tłumie kilkudziesięciu tysięcy osób wykrzykujących nazwę swojej ukochanej drużyny i dokładnie tak samo było podczas tegorocznych finałów Intel Extreme Masters 2017. Impreza jak zwykle odbyła się w katowickim spodku i jak zwykle przyciągnęła tłumy głodne nie tylko esportowych emocji, ale też chcące zapoznać się z nowościami producentów sprzętu dla graczy.

Obraz

Roccat, Steel Series, Razer, Kingston HyperX, to tylko niektórzy producenci chcący przyciągnąć klientów kolorowymi stoiskami pełnymi klawiatur, myszy, monitorów i tak dalej. Do tego oczywiście Kinguin, Blizzard i stoiska oferujące gadżety związane z ulubionymi grami czy drużynami.

Obraz

1:1. Tłum skanduje: Astralis! Astralis! By chwilę potem odpowiedziała mu druga strona: FaZe Clan! FaZe Clan! Każda akcja wywoływała natychmiastową reakcję publiczności, a obie drużyny dostarczały wielu powodów do owacji na stojąco. Ostatecznie, po bardzo wyrównanej i trzymającej w napięciu walce, tytuł mistrzowski i wygraną w wysokości stu tysięcy dolarów zgarnęli Duńczycy z Astralis.

Obraz

W sobotę zadaliśmy pytanie: Czy esport to sport? I tutaj byliśmy zgodni jak nigdy, zarówno redakcja Polygamii, jak i wy – czytelnicy. Esport jest pełnoprawnym sportem, choć rozgrywanym nieco inaczej niż ten klasyczny. A jeśli ktoś ma wątpliwości, polecam udać się właśnie na taki IEM albo jakiekolwiek zawody esportowe, gdzie przekona się, że meczom Counter-Strike’a, StarCrafta czy World of Tanks towarzyszą dokładnie takie same emocje jak dowolnym zawodom sportowym.

[fbpost url="video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPolygamia%2Fvideos%2F10154237722651850%2F&show_text=1&width=560" width="560" height="401"]

A wy byliście w tym roku na IEM-ie? Co wam się podobało? A może było coś, co nie przypadło wam do gustu? Dajcie znać.

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)