Niemożliwe. Sony pozwala na cross-platformową rozgrywkę

Niemożliwe. Sony pozwala na cross-platformową rozgrywkę

Niemożliwe. Sony pozwala na cross-platformową rozgrywkę
Joanna Pamięta - Borkowska
26.09.2018 17:21

Ale na razie tylko w Fortnite.

Tymi słowami Xbox poinformował o cross-platformowych rozgrywkach w Fortnicie. I nie chodzi o możliwość wspólnego grania pecetowców i właścicieli Xboxów.  Od dzisiaj wszyscy gracze Fortnite'a będą mogli wyrzynać się bez granic sprzętowych. Switch, PC, PS4, Xbox - nie ma różnicy. PlayStation w końcu dostrzegło, że nie ma co dłużej zamykać się na współpracę z innymi, a cross-platformowa rozgrywka jest dla graczy zbyt ważna.

Wiąże się z tym szereg kwestii technicznych, które trzeba będzie przetestować. Dla graczy oznacza to, przede wszystkim, mniej bólu głowy z przenoszeniem postępów między platformami, bo np. DLC pobrane na Switcha obowiązywać też ma na innych konsolach.

Dyrektor PlayStation, John Kodera, tak komentuje tę decyzję:

Data oficjalnego oświadczenia PlayStation w tej sprawie nie jest przypadkowa, bowiem zbliża się szósty sezon Fortnite'a. Beta cross-platformowej rozgrywki rozpoczęła się już dziś.

Niechęć PlayStation wobec idei cross-platformowych rozgrywek w grach multi rozwścieczyła graczy zwłaszcza ostatnio, podczas premiery Fortnite'a na Switcha. Okazało się bowiem, że trzeba było stworzyć całkowicie nowe konto i zapomnieć o dotychczasowym progresie. Dyrektor amerykańskiego oddziału PlayStation, Shawn Layden, obiecał wtedy, że firma pracuje nad rozwiązaniem, które wszystkich usatysfakcjonuje. Jeden duży serwer dla wszystkich - to brzmi bardzo dobrze.

Na razie to tylko Fortnite (chociaż trudno używać słowa "tylko" w przypadku takiego giganta, który bije rekordy we wszystkim). Sony z ostrożnością i zapewne wielką wnikliwością będzie badać rozwój wydarzeń. Nie bez powodu nazywa tę współpracę "etapem otwartych testów". Ale może wyciągnie z tego wnioski i ośmieli się dopuścić możliwość cross-playu też w innych grach? Nie szalejmy, nie mówmy o braku tytułów dedykowanych tylko PS4. Ale może w przyszłości posiadacze Xboxów i PlayStation będą w końcu jedną wielką radosną, kochającą się rodziną? Potrzebne mi są takie newsy w ten depresyjny, jesienny dzień, oj, potrzebne.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)