Niedługo zagramy w kontynuację symulatora Orwell

Niedługo zagramy w kontynuację symulatora Orwell

Niedługo zagramy w kontynuację symulatora Orwell
Joanna Pamięta - Borkowska
16.02.2018 15:07, aktualizacja: 16.02.2018 15:58

Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła.

Orwell: Keeping an Eye on You to gra strategiczno-symulacyjna, która dawała nam możliwość wczucia się w Wielkiego Brata. Jak przystało na władcę totalitarnego państwa, którego siła tkwi w dużej mierze w inwigilacji spłeczeństwa, mieliśmy pełen dostęp do wszelkich social mediów, kontaktów online oraz prywatnych wiadomości obywateli, którzy wzbudzali podejrzenie o wywrotową działalność. Nawet jeśli brakowało nam dowodów, można było je zgrabnie sfabrykować. Manipulacji oraz szpiegowania dokonywaliśmy za pomocą systemu komputerowego Orwell, a motywem naszych działań było odkrycie sprawców zamachów terrorystycznych w fikcyjnym mieście Bonton.

Obraz

Gra pojawiła się w październiku 2016 roku i została wysoko oceniona zarówno przez graczy jak i recenzentów, co zachęciło twórców ze studia Osmotic do stworzenia drugiego sezonu. Będzie on zawierał trzy epizody o zbiorczym tytule Ignorance is Strength (co jest bezpośrednim cytatem z "Roku 1984" George'a Orwella).

ORWELL: IGNORANCE IS STRENGTH – DATE ANNOUNCE NARRATIVE TRAILER

Tym razem Osmotic weźmie na warsztat kwestie prawdy. Zanurzymy się w świecie sfabrykowanych newsów, pełnych manipulacji, wyssanych z palca faktów. Będziemy musieli krytycznym okiem przyjrzeć się interpretacji niektórych wydarzeń w social mediach. Zadaniem gracza będzie odkryć, co pobudza ludzi do rozruchów. Naszym głównym celem będzie osoba Rabana Vharta, który zwie się Strażnikiem Prawdy i może być zamieszany w niepokojące wydarzenia.

Klimat gry ma być mroczny, a nowością w porównaniu do poprzedniej części będzie cykl dnia i nocy.

Pierwszy epizod zatytułowany Thesis pojawi się już 22 lutego, a kolejne wyjdą 8 oraz 22 marca.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)