Nie wstrzymujcie oddechu czekając na emulację gier z Xboksa 360 na Xboksie One

Strona głównaNie wstrzymujcie oddechu czekając na emulację gier z Xboksa 360 na Xboksie One
08.04.2014 14:37
Nie wstrzymujcie oddechu czekając na emulację gier z Xboksa 360 na Xboksie One
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jeśli kiedyś taka opcja się pojawi, to na pewno nieprędko.

Serwisy informacyjne donoszą, że Microsoft myśli o umożliwieniu odpalania gier z Xboksa 360 na Xboksie One. To news z gatunku tych, że Activision myśli o kolejnym Call of Duty, a EA planuje następną FIFĘ. Jasne, że Microsoft kombinuje jak ugryźć ten temat, ale już teraz rozwiejmy wątpliwości - na pewno nie po to by ci, którzy już raz za grę zapłacili nie musieli tego robić ponownie.

Ewentualna obsługa gier z 360 to i tak póki co pieśń odległej przyszłości, więc jeśli przeczytaliście gdzieś, że Microsoft ją zapowiedział, to muszę was rozczarować. Ot, w trakcie zeszłotygodniowej konferencji firmy, jeden z uczestników zadał pytanie o plany dotyczące emulacji gier z 360 na Xboksie One. W odpowiedzi usłyszał:

Są takie plany, ale jeszcze nie przemyśleliśmy ich na wskroś. Okazuje się, że trudno emulować rzeczy z PowerPC na architekturze X86. Nie mamy nic do ogłoszenia, choć osobiście marzę o takim emulatorze. Zmiana architektury systemu to problem zarówno Microsoftu jak i Sony. Firma z Japonii ujawniła już jednak swoje plany, dotyczące odpalania gier z wcześniejszych konsol na PS4 przez usługę PlayStation Now. Rzecz jasna płatną.

[źródło: Kotaku]

Maciej Kowalik

326834299481905194
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)