Nie uwierzycie, ale The Last Guardian ma bardzo rychłą datę premiery

Nie uwierzycie, ale The Last Guardian ma bardzo rychłą datę premiery
Patryk Fijałkowski

14.06.2016 08:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyczekiwana od lat gra pojawi się jeszcze w tym roku.

Podczas konferencji Sony nie zabrakło oczywiście The Last Guardian, które przez lata urosło do rangi Graala branży. Tym razem nie zaprezentowano jednak fragmentu rozgrywki, a dwuminutowy zwiastun. Tylko tyle? - pomyślicie. I podpisałbym się pod tą gorzką refleksją, gdyby nie fakt, że materiał kończy się bardzo prostym komunikatem: datą na czarnym tle - 25 października 2016.

The Last Guardian - E3 2016 Trailer | PS4

Tak, niemożliwe stało się możliwe i The Last Guardian otrzymało datę premiery. Okazuje się, że gra wyjdzie już za nieco ponad 4 miesiące. Szaleństwo, co? Opóźnienie po takiej deklaracji byłoby już raczej niesmacznym żartem, więc osobiście wierzę, że twórcy dotrzymają danego słowa. Wygląda na to, że trochę tytułów powalczy o nagrodę gry roku 2016.

Zaprezentowany zwiastun pokazuje też, że nie zabraknie humanoidalnych przeciwników, a Trico nie jest w grze jedynym przedstawicielem swojej nietypowej rasy. Końcówka przypomina z kolei o nadchodzących wzruszeniach; twórcy już zacierają ręce na myśl o tych wszystkich łzach, do jakich doprowadzą rzesze graczy. W końcu wiadomo nie od dziś, że na ekranie może brutalnie ginąć i pięćdziesięciu ludzi naraz, ale jeśli krzywda dzieje się jednemu choćby zwierzęciu, to serca zostają złamane.

The Last Guardian planuje być bardzo emocjonalnym i pięknym tytułem. Oglądając kolejne materiały, łatwo to zauważyć i uwierzyć, że dzieło Uedy sprosta pompowanym przez lata oczekiwaniom. Choć na wszelki wypadek warto spuścić z nich chociaż trochę powietrza i spodziewać się po prostu świetnej gry, a nie kamienia milowego.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)