Nie tylko Wiedźmin. Będzie jeszcze jedna gra na podstawie prozy Sapkowskiego

Nie tylko Wiedźmin. Będzie jeszcze jedna gra na podstawie prozy Sapkowskiego

Nie tylko Wiedźmin. Będzie jeszcze jedna gra na podstawie prozy Sapkowskiego
23.10.2020 20:39, aktualizacja: 01.03.2022 14:18

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej gry, opartej na twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Bazuje na "Trylogii Husyckie", wydawanej w latach 2001-2006. Osadzona jest w XV wieku na terenie Dolnego Śląska i tworzą ją powieści "Narrenturm", "Boży Bojownicy" i "Lux Perpetua".

Zapowiedź brzmi tajemniczo - jest nią strona internetowa, która nie zdradza żadnych szczegółów. Nie działają nawet odnośniki do mediów społecznościowych. Witryna zawiera tylko wprowadzenie do świata trylogii, a także informacje o frakcjach, które występowały w XV wieku na Dolnym Śląsku.

Nie sprawdziły się mroczne proroctwa chiliastów, przepowiadających nadejście Końca dość precyzyjnie – na rok mianowicie 1420, miesiąc luty, poniedziałek po świętej Scholastyce.Ale cóż – minął poniedziałek, przyszedł wtorek, a po nim środa – i nic. Nie nastały Dni Kary i Pomsty, poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego uwolniony Szatan i nie wyszedł, by omamić narody z czterech narożników Ziemi. Nie zginęli wszyscy grzesznicy świata i przeciwnicy Boga od miecza, ognia, głodu, gradu, od kłów bestii, od żądeł skorpionów i jadu węży. Próżno oczekiwali wierni nadejścia Mesjasza na górach Tabor, Baranek, Oreb, Sion i Oliwnej, nadaremnie oczekiwało powtórnego przyjścia Chrystusa quinque civitates, przepowiedziane w Izajaszowym proroctwie pięć miast wybranych, za które uznano Pilzno, Klatovy, Louny, Slany i Żatec. Koniec świata nie nastąpił. Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały.Ale i tak było wesoło

Na tę chwilę - nie wiadomo czy będzie to gra wideo lub planszowa. Ani jaka będzie data premiery. Bazując jednak na "Trylogii Husyckiej", zaryzykowałbym tezę, że może chodzić o grę planszową. Twórczość nadaje się bowiem idealnie do takiej gry.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)