Nie tylko Wiedźmin. Będzie jeszcze jedna gra na podstawie prozy Sapkowskiego

Nie tylko Wiedźmin. Będzie jeszcze jedna gra na podstawie prozy Sapkowskiego23.10.2020 20:39
Nie tylko Wiedźmin. Będzie jeszcze jedna gra na podstawie prozy Sapkowskiego

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowej gry, opartej na twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Bazuje na "Trylogii Husyckie", wydawanej w latach 2001-2006. Osadzona jest w XV wieku na terenie Dolnego Śląska i tworzą ją powieści "Narrenturm", "Boży Bojownicy" i "Lux Perpetua".

Zapowiedź brzmi tajemniczo - jest nią strona internetowa, która nie zdradza żadnych szczegółów. Nie działają nawet odnośniki do mediów społecznościowych. Witryna zawiera tylko wprowadzenie do świata trylogii, a także informacje o frakcjach, które występowały w XV wieku na Dolnym Śląsku.

Nie sprawdziły się mroczne proroctwa chiliastów, przepowiadających nadejście Końca dość precyzyjnie – na rok mianowicie 1420, miesiąc luty, poniedziałek po świętej Scholastyce.Ale cóż – minął poniedziałek, przyszedł wtorek, a po nim środa – i nic. Nie nastały Dni Kary i Pomsty, poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego uwolniony Szatan i nie wyszedł, by omamić narody z czterech narożników Ziemi. Nie zginęli wszyscy grzesznicy świata i przeciwnicy Boga od miecza, ognia, głodu, gradu, od kłów bestii, od żądeł skorpionów i jadu węży. Próżno oczekiwali wierni nadejścia Mesjasza na górach Tabor, Baranek, Oreb, Sion i Oliwnej, nadaremnie oczekiwało powtórnego przyjścia Chrystusa quinque civitates, przepowiedziane w Izajaszowym proroctwie pięć miast wybranych, za które uznano Pilzno, Klatovy, Louny, Slany i Żatec. Koniec świata nie nastąpił. Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały.Ale i tak było wesoło

Na tę chwilę - nie wiadomo czy będzie to gra wideo lub planszowa. Ani jaka będzie data premiery. Bazując jednak na "Trylogii Husyckiej", zaryzykowałbym tezę, że może chodzić o grę planszową. Twórczość nadaje się bowiem idealnie do takiej gry.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)