Nie tylko Mario. Nintendo Switch może doczekać się większej liczby klasyków z Nintendo 64

Nie tylko Mario. Nintendo Switch może doczekać się większej liczby klasyków z Nintendo 6416.09.2020 13:30
Nie tylko Mario. Nintendo Switch może doczekać się większej liczby klasyków z Nintendo 64

Wygląda na to, że mający premierę w piątek 18 września zestaw Super Mario 3D All-Stars nie będzie ostatnim, który z Nintendo 64 przeskoczy na Nintendo Switch. W planach są kolejne klasyki.

W ramach Super Mario 3D All-Stars uzyskamy Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy. Będziemy mogli liczyć na odpicowaną szatę graficzną, a także lepszą wydajność. Dodatkowym usprawnieniem jest narzędzie do odpalania muzyki ze wszystkich części, które zadziała nawet przy wygaszonym ekranie konsolki.

Zestaw nieco wcześniej wyciekł do sieci, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że całość odpalana jest na emulatorach. Źródłem tych rewelacji jest twitterowe konto OatmealDome.

To otwiera furtkę kolejnym grom z Nintendo 64. I faktycznie w kodzie źródłowym emulatora tej konsoli, który odpala Super Mario 64, znaleziono wzmianki o innych dawnych hitach. 

Chodzi o Kirby 64, Mario Golf, Paper Mario, Mario Tennis, Perfect Dark oraz Pokemon Snap.

To jeszcze o niczym nie świadczy, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszy się zestaw Super Mario 3D All-Stars, byłoby dziwne, gdyby Nintendo nie poszło za ciosem. A nawet jeśli nie byłoby to pudełkowe wydanie, możemy spodziewać się tych gier w ramach abonamentu Nintendo Switch Online. Być może czegoś dowiemy się w trakcie dzisiejszego Mini Direct, które zaczyna się o 16:00.

NES & Super NES - September Game Updates - Nintendo Switch Online

Ten zaś niedługo doczeka się nowych gier - od 23 września grać będzie można w Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest, Mario’s Super Picross, The Peace Keepers oraz SCAT: Special Cybernetic Attack Team.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)