Nie tylko Cyberpunk 2077 - kolejny cyberpunkowy erpeg na horyzoncie

Nie tylko Cyberpunk 2077 - kolejny cyberpunkowy erpeg na horyzoncie

Nie tylko Cyberpunk 2077 - kolejny cyberpunkowy erpeg na horyzoncie
Łukasz Jarkiewicz
09.08.2019 11:09

Gamedec jest oparty na twórczości Marcina Przybyłka.

Polskie studio Anshar Studios tworzy nową produkcję o nazwie Gamedec. Jest to cyberpunkowy RPG, który trafi na blaszaki - można dodawać do listy życzeń na Steamie. Nie określono dokładnej daty premiery, ale mowa tutaj o 2020 roku. Tytuł powstaje na bazie twórczości Marcina Przybyłka, który jest autorem książek science-fiction opowiadających o tytułowych gamedecach. Autor odgrywa w studiu rolę konsultanta, co powinno ucieszyć fanów.

Akcja rozgrywa się w Warsaw City w XXII wieku. W grze wcielimy się w prywatnego detektywa rozwiązującego zbrodnie w wirtualnych światach. Mowa tu o tropieniu biznesmenów, matek i korporacji, więc wykonywanie pracy może nie być zbyt łatwe. W naszych rękach pozostanie podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ nie tylko na świat, lecz także osobowość bohatera. Tytuł ma "nieustannie" dostosowywać się do wyborów gracza, lecz w żaden sposób ich nie osądzać.

Gamedec – Reveal Trailer | Gamescom 2019

Gamedec zaoferuje takie mechaniki jak "Kodeks, Aspekty i Dedukcja", które sięgają do korzeni gatunku RPG. Jednakże twórcy nic więcej o nich nie powiedzieli, co może się zmienić na targach Gamescom. Przy okazji wspomnę, że na zwiastunie możemy zaobserwować rozwiązywanie problemów nie tylko bronią, lecz także samymi rozmowami (a te wydają się nieodłącznym elementem produkcji). Z tego powodu polski tytuł przywodzi na myśl grę Disco Elysium, która na pierwszy plan wysuwa prowadzenie dialogów. Tym bardziej, że świat będziemy w niej oglądać tak samo jak w Gamedecu - z rzutu izometrycznego.

Zostawiam intrygujący zwiastun, który lepiej obrazuje rolę gamedeca w futurystycznym świecie. Mimo że nie przepadam za cyberpunkowymi klimatami, nie mogę sobie odpuścić takiego erpega. Do 2020 jeszcze daleko, ale na pewno jeszcze o nim usłyszymy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)