Nie, nowa "konsola Razera" nie jest konkurencją dla Steam Decka. Jest czymś więcej

Strona głównaNie, nowa "konsola Razera" nie jest konkurencją dla Steam Decka. Jest czymś więcej
02.12.2021 18:33
Razer Snapdragon G3x Gen 1 Developer Kit
Razer Snapdragon G3x Gen 1 Developer Kit

Urządzenie, które powstaje we współpracy Razera z Qualcommem, pomyślane jest przede wszystkim o developerach i twórcach sprzętu. Ma ich zainspirować do rozwoju na rynku mobilnego grania.

Razer Snapdragon G3x Gen 1 Developer Kit najpierw pojawił się pod koniec zeszłego miesiąca w formie wycieków, a teraz został zapowiedziany oficjalnie. Będzie to bazujące na Androidzie urządzenie mobilne. Uruchomi wszystkie gry, stworzone na tę platformę, pozwoli też na streamowanie gier z chmury albo z lokalnego peceta.

Specyfikacja urządzenia przedstawia się następująco:

  • Procesor Qualcomm G3x, zaprojektowany z myślą o graniu
  • Jednostka graficzna Qualcomm Adreno, pozwalająca na uruchamianie gier w 144 klatkach na sekundę
  • Ekran OLED o przekątnej 6,65 cala, odświeżaniem 120 Hz i rozdzielczością Full HD
  • Wbudowana kamera Full HD 60 FPS z mikrofonem
  • Bateria o pojemności 6000 mAh
  • Port USB-C, umożliwiający podłączenie zewnętrznego wyświetlacza
384092123496452622

Qualcomm zaznacza, że stworzone we współpracy z Razerem urządzenie nie jest przeznaczone na rynek konsumencki. Ale to nie znaczy, że nie będzie miało na niego wpływu. Snapdragon G3x Gen 1 Developer Kit powstał bowiem jako swoisty przykład na to, co zbudować można z nowym układem Qualcomma.

Potwierdza to również Razer. Justin Cooney, dyrektor ds. globalnych partnerstw firmy, w oświadczeniu dla serwisu The Verge powiedział:

To nie jest zapowiedź nowego sprzętu Razera. Snapdragon G3x Developer Kit to urządzenie Qualcomma. Współpracując z Qualcommem mamy na celu zachęcić większą liczbę wydawców i developerów do spojrzenia w tym kierunku i spełnienia naszej wspólnej wizji stworzenia przyszłości przenośnego grania.

Twórcy gier i producenci sprzętu mają więc wykorzystać tę konsolę jako inspirację i pokaz możliwości nowej technologii. A później, przynajmniej w zamierzeniu Qualcomma, tworzyć własne urządzenia, które będą ją wykorzystywać.

Jeżeli ten plan się powiedzie, to za jakiś czas na rynku może się zaroić od sprzętów konkurencyjnych dla Steam Decka i Switcha.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)