Nie każdy wilk to Bigby - o fałszywych screenach do The Wolf Among Us 2

Strona głównaNie każdy wilk to Bigby - o fałszywych screenach do The Wolf Among Us 2
30.07.2018 13:43
Nie każdy wilk to Bigby - o fałszywych screenach do The Wolf Among Us 2
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Trzeba uważać na to, co się znajduje w sieci.

Druga część The Wolf Among Us to gra, którą wielbiciele dobrych historii często wymieniają jako jedną z najbardziej wyczekiwanych premier. Marcin Jank w końcowym werdykcie recenzji wszystkich epizodów pierwszej części stwierdził krótko, że w tę grę po prostu trzeba zagrać. Niestety, już pod koniec maja Dominik informował, że premiera The Wolf Among Us 2 nie odbędzie się w 2018 roku, jak obiecywano, a dopiero w 2019. Studio tłumaczyło tę decyzję faktem, że planują wprowadzić spore zmiany do rozgrywki. Najprawdopodobniej ma to związek z opisywaną niedawno przesiadką na silnik Unity.

I od tamtej pory nic nowego na temat tytułu się nie pojawiło. Aż tu nagle, kilka dni temu, na stronie rumuńskiego studia Fun Labs dziennikarze z serwisu GearNuke znaleźli pięć zrzutów ekranu, wprawdzie niezatytułowanych, ale  wyraźnie związanych z The Wolf Among Us. Zaczęto snuć teorie, jakoby grafiki te przedstawiały prototyp gry albo fragmenty nieukazanej jeszcze wersji demo (może przeznaczonej na Gamescon?). Wywołało to spore zamieszanie wśród graczy - najwięcej wątpliwości wzbudził wygląd Bigbiego. Czytelnicy narzekali na jego twarz: nie pasował im jej kształt i wyraz, faktycznie, nieco zbyt prostackie. Bigby może i jest wielkim i złym wilkiem, ale jego pochodzenie jest niezwykłe i częściowo szlacheckie, w końcu jego ojcem jest Wiatr Północny, Król Zmarzniętych Pustkowi. Umiejętności, które Bigby zaprezentował w grze, to tylko ułamek jego dziedzictwa. Te dwie grafiki Bigbiego nie kojarzą się z potężną, prawie niezniszczalną istotą.

Dzisiaj Telltale wypowiedziało się w osobie Scotta Butterwortha, który stanowczo zaprzeczył, jakoby grafiki te zostały stworzone w studiu Telltale .

Zatem ani to nie jest najnowszy Bigby, ani jego ulubiona knajpa.

325513085450663900
325513085450729436
325513085450794972
325513085450860508

Grafika na okładce pochodzi z komiksowej adaptacji gry autorstwa Matthew Sturgesa oraz Dave'a Justusa (autor grafiki: Tommy Lee Edwards).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)