Nie będzie zakazu brutalnych gier w Niemczech

Latem ubiegłego roku sporo pisaliśmy na temat nagonki na brutalne gry w Niemczech. Media znalazły w nich bowiem przyczynę głośnej szkolnej strzelaniny. Doprowadziło to do pomysłu zakazania produkcji i dystrybucji brutalnych gier na terenie Niemiec z inicjatywy 16 ministrów spraw wewnętrznych landów RFN. Spotkało się to z oporem graczy przejawiającym się m.in. petycją przeciw takiemu rozwiązaniu. Jak się okazało opór ten był skuteczny.

Nie będzie zakazu brutalnych gier w Niemczech
marcindmjqtx

20.05.2010 | aktual.: 13.01.2016 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udało się zgromadzić 73 tys. podpisów, dzięki czemu sprawa musiała zostać rozpatrzona przez Bundestag. Przemawiający w imieniu graczy przed komisją ds. petycji zaapelował, by zamiast zakazywać, położyć większy nacisk na edukację. Tak też się stanie, zamiast zmian w kodeksie karnym, Niemcy skupią się na edukacji i uświadamianiu ludziom roli jaką odgrywa PEGI (europejski system oceniania gier pod kątem przeznaczenia ich dla odbiorców w danym wieku). Rzecz jasna takie rozwiązanie z niemałą radością przyjęła branża gier. Choćby Crytek, nie musi się już wyprowadzać.

My natomiast powinniśmy wysnuć stąd wniosek, że warto jest się zjednoczyć w słusznej sprawie i że społeczeństwo obywatelskie się przydaje. Nawet jeśli media krzyczą, że gry to zło.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościspołeczeństwoniemcy
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.