Nie będzie lootboxów w Overwatchu i Heroes of the Storm - ale tylko dla Belgów

Nie będzie lootboxów w Overwatchu i Heroes of the Storm - ale tylko dla Belgów
28.08.2018 16:29
Nie będzie lootboxów w Overwatchu i Heroes of the Storm - ale tylko dla Belgów
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Blizzard zareagował na kwietniowe postanowienia Belgijskiej Komisji ds Gier.

Na oficjalnym forum Overwatcha znalazło się wczoraj oświadczenie Blizzarda odnośnie do decyzji Belgijskiej Komisji do spraw Gier z kwietnia. Przypomnę, że loot boxy obecne w CS:GO, Overwatchu oraz Fifie 18 uznane zostały za element gry losowej. Minister sprawiedliwości, Koen Geens, zażądał usunięcia ich z wymienionych tytułów, w przeciwnym wypadku wydawcom groziła kara w wysokości 800 000 euro lub nawet więzienie.

Wobec tego Blizzard, mimo że nie zgadza się z taką interpretacją loot boxów, postanowił dostosować się do decyzji komisji i podjął decyzję o usunięciu możliwości ich zakupu zarówno z Overwatcha jak i Heroes of the Storm. Belgijscy gracze będą mogli zdobyć zawartość rzeczonych skrzynek w ramach normalnej rozgrywki, czyli np. w postaci nagród.

Ograniczenie owo zostanie wprowadzone na dniach. W swym oświadczeniu przedstawiciele Blizzarda napisali też, że są gotowi na dalszą dyskusję z Belgijską Komisją do spraw Gier.

Tym samym Blizzard poszedł w ślady Valve, który miesiąc temu uniemożliwił użytkownikom CS: GO z Belgii i Holandii otwierania skrzynek i handlowania nimi na Steamie. Podobną decyzję podjęła firma 2K w sprawie NBA 2K. Pozostał zatem jeszcze Electronic Arts i karty w FIFIE, w sprawie których wciąż toczone są dyskusje.

Belgia to niejedyny kraj, który zabronił loot boxów. W kwietniu Dominik pisał o Holandii oraz o reakcji rządu Polski.

PS. A skrzynka widoczna na okładce jest w pełni legalna. Ciasta zawsze będą legalne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)