Nie będzie już nowego Metal Gear Solid? Konami zarzuca tworzenie konsolowych tytułów AAA

Strona głównaNie będzie już nowego Metal Gear Solid? Konami zarzuca tworzenie konsolowych tytułów AAA
18.09.2015 13:17
Nie będzie już nowego Metal Gear Solid? Konami zarzuca tworzenie konsolowych tytułów AAA
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wyjątkiem pozostaje Pro Evolution Soccer.

bEqEaOad

Francuska strona Gameblog informuje, że Konami zarzuca tworzenie konsolowych tytułów AAA. Taka decyzja nie powinna dziwić nikogo, kto śledził ostatnie poczynania firmy. Odwrót wisiał w powietrzu. Wszyscy, którzy bali się nowej odsłony Metal Gear Solid bez udziału Kojimy (wydawca w końcu szukał ludzi do kontynuacji), mogą odetchnąć z ulgą. Wszyscy, którzy liczyli na jeszcze jakiegoś MGS-a, choćby bez Kojimy, mogą cicho zapłakać.

Wyjątkiem pozostaje seria Pro Evolution Soccer, która ma być kontynuowana. W końcu firma podpisała niedawno umowę z UEFA, dzięki której kolejne trzy odsłony PES-a jako jedyne zaoferują możliwość rozegrania licencjonowanej Ligi Mistrzów. Byłoby szkoda, gdyby poszło to na marne, prawda?

Najprawdopodobniej właśnie w związku z opuszczeniem przez Konami podwórka gier AAA, z firmy zdecydował się odejść Julien Merceron - człowiek, który sprawował pieczę nad Fox Engine, na którym działa zarówno The Phantom Pain, jak i PES 16.

bEqEaOaf

No cóż, stało się. Po licznych wpadkach Konami chyba nikt nie będzie płakał, że firma nie ruszy już tytułów AAA. Jasne, można wciąż być w żałobie po takim Silent Hills, ale lepiej pomyśleć, że wycofanie się wydawcy z rynku sprawi, że już niczym nas nie wyprowadzi z równowagi. Przynajmniej w najbliższym czasie.

[źródło: Eurogamer]

Patryk Fijałkowski

326868129647515690
bEqEaObb