New Vegas 2! Od Obsidian! Nie powstaje

New Vegas 2! Od Obsidian! Nie powstaje

New Vegas 2! Od Obsidian! Nie powstaje
Patryk Fijałkowski
01.02.2017 14:18, aktualizacja: 01.02.2017 15:05

A jednak z jakiegoś powodu od kilku dni plotka rozgrzewała nadzieje fanów na całym świecie.

Tak, Fallout: New Vegas był fantastyczną grą. Owszem, chcielibyśmy nowego Fallouta od Obsidian Entertainment. Ale to za mało, żeby studio faktycznie pojawiło się w stosownej czerwonej pelerynce i pomogło usunąć niesmak po średniej "czwórce". Szczególnie że dopiero co zaczęło zbierać pieniądze na Pillars of Eternity 2: Deadfire.

Skąd więc te plotki o sequelu New Vegas, które były podgrzewane przez media od paru dni? Okazuje się, że to Fraghero znowu wszystkich nakręciło.

Nie znacie Fraghero? To chyba dobrze. Strona słynie z ekstremalnej nierzetelności, tendencji do mocnego edytowania opublikowanych artykułów i rozsiewania plotek, w które każdy chciałby uwierzyć. To oni pisali głupoty o premierze Cyberpunka mającej nastąpić 30 września 2017. Udało im się też nabrać wiele osób, że w 2016 wyjdzie Call of Duty: Ghosts 2, a news w stylu "GTA VI przesunięte na 2020 z oburzającego powodu" to u nich codzienność. Szybkie wejście na główną stronę skutkuje choćby przeczytaniem nagłówka "5 gier, które sprawiły, że ludzie dosłownie narobili w gacie ze strachu". Aż przypomina się ten wysyp idiotycznych pseudonewsów dotyczących Pokémon Go.

No dobrze, możecie się w takim razie zacząć zastanawiać, w jaki sposób ewidentnie szemrana strona wywołała plotkę, którą zainteresował się cały świat? Dobre pytanie. Z jakiegoś powodu Fraghero cieszy się dużą popularnością, gromadząc ponad 300 tysięcy fanów na Facebooku. Może dla niektórych to taka growa wersja Pudelka? Trudno powiedzieć. Tak czy inaczej news o tym, że Fallout New Vegas 2 najprawdopodobniej powstaje i zostanie ogłoszony podczas tegorocznego E3 szybko rozprzestrzenił się po całym internecie. Anonimowy autor w treści powołuje się na anonimowe źródło, równie skuteczne jak to, które rzekomo potwierdziło im przed oficjalnym ogłoszeniem, że powstaje Red Dead Redemption 2. Tu zresztą wychodzi inna ciekawa cecha Fraghero - wspomniana skłonność do wygodnego edytowania własnych wpisów.

Rzeczony news o New Vegas 2 też był już zedytowany, bo na początku jednym z dowodów na prawdziwość tych doniesień był tweet Obsidian zapowiadający nową grę. Tą, oczywiście, okazało się Pillars of Eternity 2, więc wzmiankę po cichu usunięto.

No dobrze, my o tym napisaliśmy, chcąc szybko pozbawić Was złudnych nadziei, Wy tam prawdopodobnie zajrzycie, wszyscy o tym gadają, wyświetlenia się zgadzają, karawana Fraghero jedzie dalej. Ale może przynajmniej coraz więcej osób będzie pamiętać, by nie ufać Fraghero i najlepiej je ignorować. A jeśli już tam zaglądać, to w celach czysto humorystycznych...

Obraz

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)