Neverdark - RTS w post apokaliptycznym świecie

Strona głównaNeverdark - RTS w post apokaliptycznym świecie
07.03.2019 12:05
Neverdark - RTS w post apokaliptycznym świecie
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Pora zaprowadzić porządek w zniszczonym Nowym Jorku.

bEKbzGeZ

W tym roku jest na co czekać, jeśli chodzi o gatunek RTS - Driftland (które od przeszło roku dostępne jest na Steamie we wczesnym dostępie i zbiera bardzo dobre oceny), Moduwar, Age of Wonders: Planetfall, Total War: Three Kingdoms, albo chociażby wypatrywany przez niżej podpisaną Age of Empires IV czy Iron Harvest. Do tego wcale nie tak małego grona dołączyć ma Neverdark.

Neverdark - Announcement Trailer

Twórcy ze studia Slitherine (Battlestar Galactica Deadlock) przenoszą nas do 2030 roku, to najgorszych świąt Bożego Narodzenia, jakie przydarzą się ludzkości. Otóż, nastąpiło globalne zaciemnienie i odłączenie od elektryczności, a wraz z nią do takich zdobyczy cywilizacji jak Internet, komunikacja i urządzenia elektryczne. Okazało się, że bez tych wszystkich wynalazków nie jest w stanie utrzymać się żaden rząd. Wybuchła wyniszczająca, długotrwała wojna, a produkty takie jak broń, jedzenie i lekarstwa zastąpiły papierowy pieniądz. Ludzkość nawiedziły liczne epidemie i katastrofy mniej lub bardziej naturalne.

bEKbzGfb

Tak, nie mamy czego zazdrościć swym potomkom.

325392364271515612

Jednak homo sapiens ma silnie rozwiniętą zdolność do przetrwania i adaptowania się do zmiennych warunków. Nowe społeczeństwo powstało z popiołów i na ruinach cywilizacji zbudowało nowy świat. Dla uproszczenia - zbliżony do klimatów Mad Maxa, Fallouta, The Walking Dead albo innej post apokaliptycznej wizji. Ledwo udało się zaprowadzić jaki taki porządek w ramach grup zgromadzonych w miastach, walka o przetrwanie zamieniła się w walkę o dominację.

I tak to właśnie w Neverdark wygląda - wcielamy się w dowódcę jednej z grup ocalonych, którzy walczą o dominację nad miastem. Co ciekawe, wcale nie będzie to tytuł oparty tylko na walce (która ma mieć postać turową). Ważna ma być polityka i zarządzanie ludźmi. Naszym celem nie będzie tylko okopanie się w zniszczonych budynkach. Na mapach zaprojektowanych w oparciu o realnie istniejące miasta: Tokio, Nowy Jork czy Paryż, trzeba będzie zbudować miejsca do uprawy roślin, targowiska itd.

bEKbzGfh

Gra ma już swoją stronę na Steamie, a pojawi się wkrótce.

Udostępnij:
bEKbzGfX