Netflix zapowiedział cztery nowe anime na swojej platformie

Wszystkie będą produkcjami oryginalnymi.

Netflix zapowiedział cztery nowe anime na swojej platformie
Bartosz Witoszka

23.10.2019 | aktual.: 23.10.2019 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli czytacie Polygamię regularnie, to wiecie, że od czasu do czasu do czasu przemycam w Rozchodniaczkach polecajki dotyczące anime na Netfliksie (tak naprawdę to pretekst, żeby móc wrzucić GIF do Wordpressa, ale ćśśś). Wiem, od animek jest Crunchyroll, ale nie ma tam polskich napisów (to akurat najmniejszy problem), aplikacja na smartfony woła o pomstę do nieba, zwłaszcza jak jest się w trasie, nie mówiąc już o tym, że nie ma dedykowanej apki na Smart TV. No i to kolejny abonament, który trzeba dopisać do rachunku. A tak na Netfliksie wszystko w jednym miejscu, legalnie i w wysokiej jakości.

Włodarze platformy regularnie poszerzają ofertę, dodając kolejne “chińskie bajki”, a niedawno na kanale YouTube Netfliksa pojawiły się cztery zwiastuny. To co, małe omówienie?

Ghost in the Shell: SAC_2045 | Teaser | Netflix

Pierwsza z nich to Ghost in the Shell: SAC_2045, czyli oryginalna produkcja Netfliksa w dobrze znanym uniwersum stworzonym przez Masamunego Shirowa. Mangi doczekały się kilku adaptacji (ostatnio 2017 roku, gdzie główną rolę zagrała Scarlett Johansson). Anime ma się skupiać na Sekcji 9, czego chyba najbardziej zabrakło fanom we wspomnianym filmie. Styl graficzny mocno odbiega od standardowej animki i zaprezentowany teaser przypomina bardziej growy przerywnik filmowy, ale jestem dobrej myśli. Na pewno dam szansę. Premiera w 2020 roku.

Eden | Teaser | Netflix

Eden z kolei to zupełnie nowa seria, której autorami będą Yasuhiro Irie (Fullmetal Alchemist) i Toshihiro Kawamoto (Cowboy Bebop). Są to dość znani i utalentowani twórcy więc można mieć nadzieję, że ze wsparciem finansowym platformy stworzą coś dobrego. W samym serialu będziemy śledzić przygody dwójki robotów, którzy pewnego dnia odnajdują ludzkie dziecko imieniem Sara. Premiera Edenu zaplanowana jest na 2020 roku.

The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened | Oficjalny zwiastun | Netflix

Trzy sezony The Disastrous Life of Saiki K. pojawiły się już na Netfliksie, a 30 grudnia pojawi się kontynuacja serialu o podtytule “Reawakened”. Mam na liście, ale jeszcze nie oglądałem, więc trudno powiedzieć mi coś więcej. Fabuła prezentuje się dość standardowo - Kusuo Saiki uczęszcza do szkoły średniej i przy okazji obdarzony jest nadnaturalnymi mocami. Jak obejrzę, na pewno w którymś Rozchodniaczku dam znać.

Levius | Official Trailer | Netflix

Ostatni zapowiedź, to Levius, w którym będziemy śledzić losy tytułowego bohatera nękanego wspomnieniami wojny. Tutaj będziemy mieli do czynienia z bardziej typowym shonenem w stylu Bakiego - ważnym elementem obu są walki na arenie - który nie przypadł mi jakoś do gustu. Levius również nie wygląda zbyt zachęcająco, ale na pewno obejrzę kilka odcinków, zwłaszcza, że premiera już 28 listopada.

Miała być część Rozchodniaczka, a wyszedł oddzielny news. Tak czy siak jest na co czekać, chyba najbardziej interesujący wydaje się Eden, ale nowemu Ghost in the Shell też dam szansę.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościanimenetflix
Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.