NES Classic Mini schodzi ze sceny, by zrobić miejsce następcy

Strona głównaNES Classic Mini schodzi ze sceny, by zrobić miejsce następcy
19.04.2017 14:23
NES Classic Mini schodzi ze sceny, by zrobić miejsce następcy
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik
bDZBGUPq

Bliskie Nintendo źródła potwierdzają, że SNES mini trafi do sprzedaży przed końcem roku.

bDZBGUOJ

Oficjalnie firma wciąż milczy. I kluczy, starając się bez zdradzania swoich planów wyjaśnić rzecz do wyjaśnienia niemożliwą - dlaczego zakończyła produkcję, gdy popyt na konsolkę wielokrotnie przebijał podaż.

325607797398190044

W polskich sklepach o dostępność egzemplarzy radzę uparcie dopytywać, nawet jeśli strona internetowa pokazuje, że są dostępne. Cena dawno nie wynosi już początkowych 299 zł. Bliżej jej do pięciu stówek. Na allegro NES Classic Mini wskoczył już na cenowy pułap używanego Wii U z grami.

bDZBGUOL

Nintendo musi widzieć, że na kontynuowaniu produkcji konsolki mogłoby jeszcze zarobić. Ale najwidoczniej plany ma inne. I nie powinno być wielką niespodzianką to, czego dotyczą.

Tom Phillips - redakcyjny spec Eurogamera od wszystkich plotek dotyczących Nintendo - informuje, że produkcja SNES Classic Mini już się rozpoczęła, a sprzęt trafi do sklepów pod koniec roku. I to właśnie ona jest głównym powodem z pozoru dziwacznej decyzji o końcu dostaw poprzedniczki do sklepów. Trzeba było zrobić w fabrykach miejsce nowszemu modelowi.

Na szczęście, również modelowi z lepszą groteką, zbudowaną w części na sequelach hitów z pierwszej konsoli Nintendo. Z Super Metroid, Chrono Trigger, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Earthbound, Super Mario World czy Donkey Kong Country na czele.

325607797398517724

Nintendo oczywiście plotek nie komentuje.

bDZBGUOR

Maciej Kowalik

bDZBGUPH