Nerwowa atmosfera wokół premiery GTA V na PC

Nerwowa atmosfera wokół premiery GTA V na PC

Nerwowa atmosfera wokół premiery GTA V na PC
marcindmjqtx
12.01.2015 13:48, aktualizacja: 05.01.2016 15:20

Ostatnia odsłona serii teoretycznie ma trafić na PC-ty 27 stycznia, ale niepokojąca cisza i wnioski wyciągnięte z przeszłości budzą pewne obawy.

Teoretycznie wszystko pozostaje bez zmian: 27 stycznia posiadacze PC-tów będą mogli cieszyć się długo oczekiwanym powrotem do San Andreas. Plotki o opóźnieniu przybrały jednak na sile, odkąd data premiery GTA V na Steamie zmieniła się ze stycznia na "wczesny 2015". W zachowaniu spokoju nie pomaga fakt, że dwa tygodnie przed premierą wciąż nie znamy oficjalnych wymagań sprzętowych.

Wraz z początkiem roku przedstawiciel Rockstara uspokoił co prawda fanów, ale w nie do końca satysfakcjonujący sposób. GTA V pojawi się na PC-tach 27 stycznia, napisał, by w następnym zdaniu dodać: W tym momencie nie ogłosiliśmy żadnych zmian dotyczących tej daty. Teoretycznie nic wielkiego, ale to drobne "w tym momencie" połączone z faktem, że Rockstar nadal jest wyjątkowo oszczędny w dawkowaniu informacji na temat premiery, sprawia, że fani na całym świecie nie mogą zdusić niepokoju. No i gdzie te wymagania, obiecane przecież już kilka tygodni temu? Czyżby twórcy próbowali zapobiec powtórce z niezoptymalizowanym portem i miało się to odbić na dacie premiery?

Oliwy do ognia dodało CD-Action, pisząc na swojej stronie, że z ich wiarygodnego źródła wynika, że GTA V faktycznie zostanie opóźnione. Rzeczonym źródłem ma być pracownik jednej z dużych sieci handlowych. Naczelny serwisu zapewnił czytelników krytykujących "tabloidowy news", że nie pisałby tego, gdyby plotka nie miała silnych podstaw, by okazać się prawdziwą. Z drugiej strony są już nawet reklamy...

Reklama GTA V na PC

Dziwna sprawa. Teoretycznie nie ma się czym martwić, nie dziwne jednak, że PC-towa premiera gry, która od 2013 dwukrotnie podbiła serca graczy na całym świecie, wzbudza takie emocje. Wystarczy, że Rockstar ujawni wreszcie wymagania sprzętowe i wypisze wszędzie gdzie się da, czarno na białym, bez żadnych "w tym momencie", że PC-towcy zagrają w GTA V 27 stycznia, a wszyscy będą mogli spać spokojnie. Do tego czasu nie unikniemy chyba niestety pewnych obaw gdzieś z tyłu głowy. Szczególnie, że Rockstar lubi przesuwać różne premiery. W końcu wciąż nie napadamy na banki w GTA Online...

[źródło: 1, 2, 3]

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)