Neonowy Blok wschodni na zwiastunie Electro Ride

Strona głównaNeonowy Blok wschodni na zwiastunie Electro Ride
02.06.2020 11:50
Neonowy Blok wschodni na zwiastunie Electro Ride
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Premiera gry o wyścigach maluchów, dużych fiatów czy Syren już w lipcu, a na Steamie czeka darmowy prolog.

bECGHTMB

Moda na retro i ponowne pokazywanie tego, co było kiedyś, trwa w najlepsze, a na Steamie czy innych platformach nie brakuje pixelartowych zręcznościówek, zaś remaki i remastery stały się nieodzowną częścią wydawniczego kalendarza wielu dużych firm.

Electro Ride - Official Launch Gameplay Trailer - Steam

Sylwester Osik postanowił pójść jednak o krok dalej i przygotował zręcznościową grę wyścigową, która nie dość, że zaciąga do stylistyki neo noir, to jeszcze przyjdzie nam w niej pokierować klasycznymi pojazdami charakterystycznymi dla państw sojuszniczych ZSRR. W pełnej wersji Electro Ride znaleźć ma się łącznie 21 takich samochodów, zaś torami wyścigowymi będą ulice ówczesnej Warszawy, Pragi, Moskwy i Berlina (tego po wschodniej stronie, rzecz jasna).

bECGHTMD

A to wszystko w kilku klasycznych trybach, w których zadaniem będzie zniszczenie innych oponentów lub zwyczajne zostawienie ich w tyle. W informacji prasowej była też wspominka o tajemniczym bossie, ale w tym temacie na razie nie mamy za wiele informacji.

325312440651167708

Chętni mogą sprawdzić grę na Steamie w tym miejscu – w ramach darmowego dema udostępniono prolog produkcji, który pozwala na wyścig po ulicach Berlina Wschodniego i Warszawy kilkoma klasycznymi autami. Premiera pełnej wersji przewidziana jest na 10 lipca zarówno na komputerach osobistych, jak i Switchu. Co ważne, wersja na PC będzie posiadała wsparcia dla kontrolera.

Bartek Witoszka

bECGHTNz