Nemesis: Distress debiutuje. To Alien: Isolation dla wielu graczy

Strona głównaNemesis: Distress debiutuje. To Alien: Isolation dla wielu graczy
17.06.2022 13:07
Nemesis: Distress
Nemesis: Distress
Źródło zdjęć: © YouTube

Nemesis: Distress debiutuje na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu. Jest to wieloosobowa gra od Awaken Realms Digital, utrzymana w konwencji horroru sci-fi. Agresywne bestie nie są jedynym przeciwnikiem.

Jakiś czas temu informowaliśmy o debiucie Nemesis: Lockdown. Kolejną grą utrzymaną w tej konwencji jest Nemesis: Distress. Jest to dzieło polskiego studia Awaken Realms Digital. Tytuł właśnie zadebiutował na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu. Z tej okazji przygotowano specjalny zwiastun, który zdradza tajniki rozgrywki.

Nemesis: Distress (w przeciwieństwie do Nemesis: Lockdown) oferuje rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. Jak już zostało napisane, jest to gra przeznaczona dla wielu graczy. Główne zadanie: przetrwać. Sytuację utrudnia kilka czynników. Z racji tego, że znajdujemy się na statku kosmicznym, to nie mogło zabraknąć "miłych gości", którzy roszczą sobie prawo do tego terytorium. Mowa tutaj o bestiach, które przywodzą na myśl kultowego Ksenomorfa. Natomiast ich zachowanie kojarzyć się może z Alien: Isolation. Potwory czają się w szybach wentylacyjnych (skąd my to znamy?), a wszelkiego rodzaju hałas, traktują bardziej jako zaproszenie do uczty.

W tym nieprzyjaznym środowisku gracze muszą współpracować, by wykonywać określone zadania. Kooperacja jest ważna, jednak pojawia się kolejny "problem". W zespole znajdzie się zdrajca, który ma własne, nieznane nikomu cele i będzie robił wszystko, by je osiągnąć. Obcy, sabotażysta, elementy skradankowe, groza i walka o przetrwanie - tym właśnie jest Nemesis: Distress.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)