Nawet jeśli Prey 2 powstanie, to nie będzie miał wiele wspólnego z grą, którą pamiętacie

Strona głównaNawet jeśli Prey 2 powstanie, to nie będzie miał wiele wspólnego z grą, którą pamiętacie
02.06.2014 17:55
Nawet jeśli Prey 2 powstanie, to nie będzie miał wiele wspólnego z grą, którą pamiętacie
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Od ostatnich plotek na temat Prey 2 minęło już tyle czasu, że pora najwyższa na kolejny odcinek tej telenoweli. A co jeśli za Prey 2 wzięliby się autorzy Dishonored z nastawieniem, że robią nowego System Shocka?

bEEIrout

Informacje o tym, że studio Human Head zostało odsunięte od projektu, którym teraz zajmuje się Arkane, pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Trudno było wtedy traktować sprzeczne komunikaty poważnie. Teraz nową porcję przecieków dorzuca Jason Schreier z Kotaku.

Ponoć po odsunięciu Human Head od prac, Prey 2 przez krótki okres zajmowało się studio Obsidian, ale Bethesdzie bardzo zależało na tym, by przekonać Arkane do przejęcia pałeczki. Jeśli wierzyć przeciekom, to się udało, a cała dotychczasowa praca poleciała do kosza. Gra znajduje się w fazie przedprodukcji. Do sklepów miałaby trafić w 2016 roku. Schreier dodaje, że jego rozmówcy twierdzą, że szefostwo każe im zapomnieć o tytule gry i traktować ją jako nowego System Shocka. Prey 2 nie musiałby zagrażać kontynuacji Dishonored, bo Arkane posiada dwa oddziały. Nad pierwszą z gier pracuje się ponoć w Austin, druga mogłaby powstawać w Lyonie.

[źródło: Kotaku]

bEEIrouv

Maciej Kowalik

326825829034580010
bEEIrovr