Nawet 8 gier na iPhone`a od id Software!

Nawet 8 gier na iPhone`a od id Software!
marcindmjqtx

15.08.2009 00:02, aktual.: 08.01.2016 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla niektórych iPhone wciąż pozostaje tylko telefonem, który nie ma prawa być porównywany z klasycznymi konsolami, ale np. taki John Carmack ewidentnie widzi w produkcie Apple'a coś więcej niż tylko maszynkę do dzwonienia z dodanymi funkcjami multimedialnymi (a już na pewno widzi w nim potencjalnie niezły zarobek). Podczas trwającej imprezy QuakeCon id Software zapowiedział, że na iPhonie w najbliższych miesiącach może pojawić się nawet 8 nowych gier!

Firma podzieli swoje tytuły na trzy segmenty:

  • Klasyka - tutaj chodzi o gry pokroju Wolfenstein 3D (w tym możliwość ściągania stworzonych przez graczy poziomów), Doom 3D, Quake II, Quake III Arena oraz prawdopodobnie Doom 3 (ciekawe gdzie się podział pierwszy Quake)
  • RPG - czyli coś na kształt Wolfenstein RPG, który dopiero co zawitał w AppStore.
  • Dedykowane gry - te produkty mają być specjalnie i wyłącznie pisane od podstaw z myślą o platformie iPhone. Pierwszy tytuł rozgrywać się będzie w uniwersum Rage. Co ciekawe, Carmack jest zdania, że 3GS będzie w stanie pociągnąć silnik id Tech 5 (na pewno w jakiejś okrojonej formie, nie oszukujmy się).

Właściwie gier jest tyle, że można spodziewać się jednej premiery na miesiąc. O ile część tytułów na pewno załapie się do grona odgrzewanych kotletów (które i tak wcale nie jest tak łatwo przywrócić do życia - sterowanie w ostatnio wydanym w AppStore Duke Nukem 3D mówi chyba samo za siebie), tak mnie niezmiernie cieszy, że id Software zamierza również tworzyć całkowicie nowe produkcje. Ciekaw jestem też, jak ten cały id Tech 5 wypadnie na małym ekranie. Nie pogardziłbym przy okazji jakimś demkiem technologicznym.

[via GI.biz]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)