Następna osoba opuszcza EA - tym razem Jade Raymond

Następna osoba opuszcza EA - tym razem Jade Raymond

Następna osoba opuszcza EA - tym razem Jade Raymond
Joanna Pamięta - Borkowska
23.10.2018 11:45

Kolejne przetasowania w kierownictwie.

Jade Raymond stała na czele studia EA Motive, które stworzyła w 2015 roku, tuż po opuszczeniu Ubisoft Toronto. Była producentem wykonawczym pierwszych części Assassin's Creed, Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist i Watch Dogs. Jej bieżących projektem w ramach EA Motive miał być spory tytuł osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, powstający we współpracy z Visceralem, a będący spuścizną po Amy Hennig.

Niestety, owa gra ma chyba pecha do producentów, bo EA poinformowało, że Raymond opuściła firmę. Stery przejęła Samantha Ryan, odpowiedzialna za dział gier mobilnych oraz współpracująca z Maxisem i Biowarem. Tytuły, do których przyłożyła rękę, to m.in. The Sims, Batman: Arkham City, No One Lives Forever i Anthem.

Obraz

Przyczyny odejścia Raymond są nieznane.

Nie jest to pierwsza ważna osoba, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy pożegnała się z EA - w sierpniu zrobił to Patrick Söderlund. Pracował dla studia 18 lat na różnych stanowiskach, aż wylądował na szczycie firmy. Wcześniej, w czerwcu, Internet obiegła wiadomość o Amy Hennig, znanej ze znakomitych serii Legacy of Kain i Uncharted. W jednym z wywiadów Hennig przyznała się, że chce rozpocząć samodzielną produkcję gier. A jak będzie w przypadku Raymond? Dalsze losy jej kariery są nieznane. Może wróci do Ubisoftu albo pokusi się na własne studio niezależne?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)