Nareszcie wiemy, dlaczego Valkyrie Chronicles 2 będzie na PSP

Nareszcie wiemy, dlaczego Valkyrie Chronicles 2 będzie na PSP
marcindmjqtx

08.12.2009 19:31, aktual.: 14.01.2016 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poz zapowiedzeniu Valkyria Chronicles 2 na PSP, pierwszym pytaniem większości było "Czemu nie na PS3?". Teoretycznie sprawa wydaje się oczywista - lepiej robić tam, gdzie koszta mniejsze, a planowane zyski większe. Deweloperzy ukrócili w końcu te domysły i na oficjalnym blogu gry odpowiedzieli na to dręczące wielu pytanie. No to dlaczego?

Powodów jest kilka. Pierwsza sprawa, to chęć wypuszczenia sequela krótko po części pierwszej oraz emitowanym niedawno anime. Tak, aby fani tego ostatniego nie zdążyli o nim zapomnieć. Zrobienie jedynki zajęło 3 lata i nawet przy założeniu, że autorzy już posiedli spore know-how, to i tak proces tworzenia na PS3 zajął by znacznie dłużej, niż na małej konsoli.

Kolejna duża przyczyna, to chęć zwiększenia bazy użytkowników. Badania wykazały, że w Valkyria Chronicles grały głównie osoby starsze niż zakładano, a na dodatek byli to w 95% mężczyźni. Dzięki PSP i lokalnej grze wieloosobowej na pewno uda się zwiększyć odsetek młodzieży, a także często pogrywających w japońskich pociągach na PSP kobiet.

Autorzy jednak zapewniają równocześnie, że najbardziej zależy im na fanach jedynki, dlatego ci o jakość mogą być spokojni. Dodatkowo można spodziewać się kolejnych części na PS3, gdyż jak Sega zapewnia, ich ideałem jest wypuszczanie gier z tej serii zarówno na PSP jak i high-endowym PS3. To nie jest oczywiście jeszcze oficjalna zapowiedź, ale dobrze wróży dla tych, którzy się z Valkyriami polubili.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)