Naprawdę nie powinniśmy już liczyć na nową grę z serii Arkham

Naprawdę nie powinniśmy już liczyć na nową grę z serii Arkham
13.09.2017 12:43
Naprawdę nie powinniśmy już liczyć na nową grę z serii Arkham
Adam Piechota
Adam Piechota

Kontynuacją nie jest ponoć zainteresowane ani studio Rocksteady (to wiedzieliśmy), ani Warner Bros. (to małe zaskoczenie).

Dość długo nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego Arkham Knight nie przypadł do gustu grającej gawiedzi. Wiedziałem, że sekwencje "czołgowe" za sterami Batmobilu mogą być powodem do narzekania co niektórych, ale cała reszta tego tytułu wyrwała mnie z kapci. Skala przedstawionych wydarzeń, gracja, z jaką udało się zamaskować TEN twist fabularny (a nie ten związany z tytułowym Rycerzem, wiadomo), pierwszorzędna ówcześnie oprawa audiowizualna. Może goście z Rocksteady rzeczywiście zbyt mocno odmienili formułę, którą przy okazji Asylum niespodziewanie wbili się do pierwszej ligi. Niemniej w moich oczach Knight był idealnym zwieńczeniem serii. Dlatego dziś nie zdenerwowałem się w ogóle, gdy przeczytałem kolejne zapewnienie, że deweloper pracuje nad zupełnie świeżym projektem. Trochę dziwne tylko, że Warner Bros. nie próbuje wydoić tej krowy do końca.

Kim jest Kevin Conroy, powinniście kojarzyć. Podkładał głos Batmanowi w kultowej animacji z lat dziewięćdziesiątych oraz w serii Arkham. Kevin został podpytany podczas Nashville Wizard World Comic Conu, czy Warner Bros w ogóle planuje jakoś kontynuować gackowe uniwersum. Jego odpowiedź była szczera i bezpośrednia. Lada moment trafiła też na Twittera, więc jak ktoś nie wierzy, może przekonać się na własne uszy. Moja ulubiona inkarnacja Bruce'a rzekła:

[ttpost url="https://twitter.com/KAOTIC24/status/906592335257112581?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.videogamer.com%2Fnews%2Ftheres-no-plan-to-do-another-batman-arkham-game-according-to-batmans-voice-actor-kevin-conroy"]

Rocksteady zakończyło swoją ostatnią grę w dość definitywny sposób. Ale oczywiście, komiksowy świat daje nieskończoność przeróżnych opcji na ewentualne prequele, interquele lub spin-offy. W zeszłym roku czytaliśmy już plotki, że Warner Bros. w jakiś posób rozbudowuje swoją wizję uniwersum DC. Ale od roku brakuje świeżych przecieków. Poza tym wcale nie musi chodzić o kolejną odsłonę serii Arkham. Osobiście wolałbym poznać już ten zupełnie nowy projekt utalentowanego brytyjskiego studia. Pamiętacie ich pierwszą grę, jeszcze kilka lat przed Asylum? To było Urban Chaos: Riot Response z 2006 roku, wydane na PlayStation 2 i pierwszego Xboksa. Ot, taka ciekawostka.

Urban Chaos: Riot Response PlayStation 2 Trailer - Urban

Adam Piechota

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)