Najwięcej najlepszych gier w 2011 roku miało PS3 [Metacritic]

Najwyższe noty i najwięcej świetnych gier w 2011 roku miało PlayStation 3. Najlepiej oceniana gra to Batman: Arkham City. Najlepszy tytuł z Polski - Anomaly: Warzone Earth.

Najwięcej najlepszych gier w 2011 roku miało PS3 [Metacritic]
marcindmjqtx

Jak co roku serwis Metacritic agregujący oceny gier z wielu innych mediów zrobił swoje podsumowanie. Które platformy i gry zebrały najlepsze oceny?

Na początek porównanie konsol.

Do liczenia średniej z gier brane były pod uwagę tylko i wyłącznie tytuły z 4 lub więcej recenzjami, w przypadku wyliczenia ilości najlepszych gier na daną platformę minimalna ilość recenzji wynosiła 7.

Obrazek w zasadzie pokazuje wszystko - niewielką, ale jednak widoczną przewagę PlayStation 3 na Xboksem 360, jeżeli chodzi zarówno o średnią ocenę gier, jak i o ilość wyjątkowych tytułów.

Najlepsze tytuły na wyłączność to odpowiednio: Uncharted 3 na PS3, Gears of War 3 na Xboksa 360 i Legend of Zelda: Skyward Sword na Wii.

Czas przyjrzeć się najlepiej ocenianym grom.

Na pierwszym miejscu oczywiście niesamowity Batman: Arkham City w wersji na PS3. Później Skyrim, Portal 2, Zelda na 3DSa, Mass Effect 2 i Minecraft. Ale to tak naprawdę tylko 6 gier na różne platformy. Jakie są pozostałe 4 z top 10 ocenianych, wyłączając w tym zestawieniu gry na iOS (a szkoda, bo wtedy załapało by się polskie Anomaly: Warzone Earth z oceną 94)? Po kolei: Legend of Zelda: Skyward Sword, Uncharted 3, LittleBigPlanet 2 i Gears of War 3.

Najlepiej oceniana polska gra, to jak już wspomniałem - Anomaly: Warzone Earth (94), tuż po niej mamy Wiedźmina 2: Zabójcy Królów (88), Bulletstorm (84), Two Worlds II: Pirates of the Flying Fortress (83), Foodies (82), Dead Island (80), Chronicles of Mystery: The Secret Tree of Life (78), Two Worlds II (76), Mooniacs (74), Hard Reset (73).

Przejdźmy do podsumowania poszczególnych platform. Na początek Xbox 360.

Jakoś gier na tę platformę nieznacznie wzrosła w porównaniu do zeszłego roku, zaś ilość dobrych pozycji pozostała bez zmian. Najlepszą piątkę możecie zobaczyć poniżej, zaś pełne zestawienie na podlinkowanym zestawieniu Metacritic. Dodam tylko, że najgorsza gra, która ukazała się na 360 w 2011 roku to Blackwater od 505Games.

PlayStation 3 zanotowało spory wzrost świetnych gier, na swoją platformę. Średnia ocena gry na tę platformę powiedzmy, że się nie zmieniła (spadek o 0,5 punktu można pominąć).

Najlepiej oceniana gra to oczywiście Batman: Arkham City, najgorzej: Kung Fu Panda 2: The Video Game.

Wii - ilość gier się nie zmieniła, jakoś nieco spadła, ale też nie były to duże zmiany. Najlepsza gra to oczywiście Zelda, najgorsza - Transformers: Dark of the Moon.

Na sam koniec PC - mamy zarówno wzrost ilości świetnych gier, jakoś praktycznie bez zmian. Najlepiej oceniana gra: Portal 2, najgorzej: The Asskicker.

Na sam koniec platformy przenośne:

Najlepsza gra na 3DSa - The Legend of Zelda: Ocarina of Tme 3D

Najlepsza gra na DSa - Pokemon White Version

Najlepsza gra na PSP - Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Pełny raport na stronach Metacritic. A co dla Was było grą roku? Która platforma była najlepsza? Dajcie znać, nasze polygamiowe podsumowania już się zaczęły.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ps3
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.