Najszybszy bezprzewodowy internet w Polsce od Orange

42 Mbps - ta prędkość robi wrażenie. Niestety, taki szybki mobilny internet będzie dostępny początkowo tylko w Krakowie.

marcindmjqtx

06.10.2010 | aktual.: 07.01.2016 13:00

Orange uruchomił właśnie testowo usługę niezwykle szybkiej transmisji technologii HSPA+ Dual Carrier.

Polega ona, jak sama nazwa wskazuje, na wykorzystaniu dwóch kanałów do transmisji danych - pozwala to uzyskać prędkość znacznie szybszą od popularnego standardu HSPA 7.2.

Do końca roku nowa usługa ma obejmować swoim zasięgiem ponad 11% populacji Polski, przede wszystkim w największych miastach.

Ponad rok temu Era wprowadziła do swoich usług podobne rozwiązanie - technologię HSPA+, pozwalającą na pobieranie danych z prędkością do 21 Mb/s; wysyłanie odbywać się ma z prędkością do 5,7 Mb/s. Oznacza to, że plik muzyczny (5 MB) może zostać pobrany w ciągu 7 sekund. Ten sam plik wysyłany z kolei przez użytkownika, osiągnie miejsce przeznaczenia w ciągu 26 sekund. Usługa Orange będzie dwukrotnie szybsza.

Wojtek Jabczyński z Orange powiedział nam, że to aktualnie najszybszy mobilny internet dostępny w Polsce. Warto wiedzieć.

R.Z.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmobiletelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.