Najlepsze platformy, najlepsze gry, największa sprzedaż - czyli pierwsze półrocze okiem Metacritic

Najlepsze platformy, najlepsze gry, największa sprzedaż - czyli pierwsze półrocze okiem Metacritic

Najlepsze platformy, najlepsze gry, największa sprzedaż - czyli pierwsze półrocze okiem Metacritic
marcindmjqtx
06.07.2010 11:14, aktualizacja: 06.01.2016 17:00

Pierwsze półrocze 2010 za nami. Serwis Metacritic zajmujący się agregowaniem ocen z recenzji gier przygotował małe podsumowanie. Najlepiej oceniane tytuły? Super Mario Galaxy 2 oraz Mass Effect 2 ex aequo z Red Dead Redemption.

Zresztą, zestawienie najlepszych średnich wyników z ocen produkcji multiplatformowych, jak również wyników sprzedaży nowych tytułów na obrazku powyżej. Jeżeli miałbym wybrać dwie, moim zdaniem najciekawsze gry z tych najlepiej ocenianych, to byłby to chyba RDR i Bayonetta.

Dodatkowo mamy też małe podsumowanie platform.

Jak sami widzicie - najwięcej gier pokazało się na 360, z kolei tych naprawdę dobrych zanotowano jedynie 4, za to zarówno na PS3, jak i Xboksie 360. Najlepiej oceniane tytuły na wyłączność miał DS i PS3.

W przygotowanym raporcie możecie też sprawdzić najlepsze pozycje, jak również tytuły na wyłączność dla danej platformy. Wypisaliśmy je dla Was poniżej.

  • Na początek 360. Najlepszą grą na tę platformę zostało oczywiście ME2 (najgorszą Pure Football). Z ciekawostek należy dodać, że w tabelce "Best Xbox 360 Exclusives, 2010" znajdują się poza Alanem Wake aż 4 gry z XBLA. Trochę to smutne.
  • W przypadku PS3 najlepszym tytułem na wyłączność został GoW3 (Heavy Rain na drugim miejscu), najlepiej ocenianą grą RDR, zaś najgorszą produkcją obwołano Kick-Ass.
  • Wii to oczywiście dominacja Super Mario Galaxy 2. Na dole listy znalazł się Iron Man 2.
  • Najlepszym tytułem na wyłączność na PC w pierwszym półroczu został Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising, najlepiej oceniana gra to ME2.
  • DS - Pokemon SoulSilver, PSP - MGS Peace Walker.

Metacritic zauważa też, że pomimo iż sprzedaż gier spadła w porównaniu do zeszłego roku, to ich jakość zdecydowanie się polepszyła. Na wszystkich platformach. [via Metacritic]

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)