Najlepiej sprzedające się gry na PS3, 360 i Wii w 2009 roku

Najlepiej sprzedające się gry na PS3, 360 i Wii w 2009 roku
marcindmjqtx

20.07.2009 18:03, aktual.: 11.01.2016 17:59

Grupa NPD w ramach swojej czerwcowej analizy ujawniło również 5 najlepiej sprzedających się gier na wszystkich trzech obecnych platformach stacjonarnych wydanych w tym roku. Wyniki oczywiście dotyczą jedynie Stanów Zjednoczonych, ale większych zaskoczeń nie ma, choć na pewno niektórzy wydawcy mogą się cieszyć bardziej niż inni.

Największe powody do radości z pewnością ma w tym wypadku Capcom, którego Street Fighter IV oraz Resident Evil 5 sprzedały się bardzo dobrze na obu platformach i znalazły w zestawieniach. Jeśli chodzi o tytuły ekskluzywne to Sony zgarnęło jedno miejsce więcej dostarczając nie tylko Killzone 2, ale również MLB 09: The Show. Z drugiej strony Microsoft zgarnął ogólnie lepsze wyniki sprzedażowe, czemu nie ma się co dziwić, w końcu 360 jest około dwa razy więcej w Stanach. Na konsoli Microsoftu najlepszy tytuł sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, gdzie Sony może pochwalić się około 750 tysiącami sprzedanych sztuk Killzone 2.

Nintendo zaś jest mistrzem dla samego siebie okupując trzy pierwsze miejsca na Wii z Wii Fit, Wii Play oraz Mario Kart Wii. Sprzedaż w okolicach 3 milionów wag i 1.5 miliona zestawu minigierek i 1.4 miliona gier wyścigowych z Mario musi robić wrażenie. Pokazuje to jednak jedną słabość tejże platformy - brak nowych, ciekawych gier. Sprzedawane są wciąż te same produkty, co dobitnie pokazuje ostatnia pozycja na lisćie - LEGO Star Wars: The Complete Saga. Przecież ta gra wyszła w 2007 roku. Jedyny w miarę świeży tytuł to EA Sports Active, ale przecież w zasadzie nie jest to gra, a program treningowy. Jak widać postrzegać Wii trzeba w inny sposób i pamiętać, że nawet bardzo stare tytuły potrafią się świetnie sprzedawać na konsoli Nintendo.

[via Gamasutra]

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)