Najdziwniejsza gra o jakiej dziś usłyszycie: Linux Tycoon

Najdziwniejsza gra o jakiej dziś usłyszycie: Linux Tycoon

Najdziwniejsza gra o jakiej dziś usłyszycie: Linux Tycoon
marcindmjqtx
04.04.2012 11:46, aktualizacja: 05.01.2016 16:50

Pamiętacie czasy, w których tytuły wszystkich gier ekonomicznych kończyły się słowem "tycoon"? To jak myślicie, czym może być gra Linux Tycoon?

"Może być grą ekonomiczną o Linuksie!" krzykniecie i... będziecie mieć rację. Mówiąc konkretniej, jest to symulacja budowy dystrybucji Linuksa, czyli systemu operacyjnego zbudowanego na bazie jądra Linux, ale zawierającego także podstawowe programy. Jak zaznacza autor, prawdopodobnie jedyna taka we wszechświecie (co jakoś mnie nie dziwi, jeśli mam być szczery).

Przed graczem w Linux Tycoon staną więc tak ekstremalne zadania jak analizowanie i wybieranie odpowiednich programów, naprawianie błędów, zarządzanie zespołem wolontariuszy i pracowników czy utrzymywanie wielkości (to jest: ilości zajmowanych megabajtów) dystrybucji na rozsądnym poziomie. No i konkurowanie z innymi dystrybucjami.

Brzmi ekscytująco? W takim razie już możecie w ten tytuł zagrać. Aktualnie dostępny jest on w wersji beta. Za 4 dolary można uzyskać do niej (a potem także do skończonej gry) dostęp na stronie twórcy. Pełna wersja, gdy się już ukaże, prawdopodobnie będzie droższa o dolara.

Aha - gra działa oczywiście na Linuksie. I na Macu. Wersja windowsowa jest jeszcze w przygotowaniu.

Czego to ludzie nie wymyślą...

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)