Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Najciekawsze gry i aplikacje mobilne na majówkę

Strona głównaNajciekawsze gry i aplikacje mobilne na majówkę
28.04.2018 10:01
Najciekawsze gry i aplikacje mobilne na majówkęNajciekawsze gry i aplikacje mobilne na majówkę
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny
bDoGDcye

Nie samym grillem człowiek żyje.

bDoGDcxx

Majówkowe szaleństwo trwa w najlepsze. Grilling (albo kiełbasing, też się spotkaliśmy), plażing, jezioring, piwking i inne czynności z głupimi określeniami towarzyszą nam w tym okresie od zawsze, podobnie jak smartfony, tablety i przenośne konsole, bez których przecież nigdzie się nie ruszamy. No a skoro mamy w kieszeni lub plecaku sprzęt do grania, to czemu z niego nie skorzystać, na przykład podczas oczekiwania na kolejną porcję karkówki. Zapraszamy do naszego zestawienia najciekawszych gier, które można zabrać ze sobą na majowy weekend.

PUBG Mobile

Co prawda gra, która tak bardzo rozpowszechniła battle royale, schodzi ostatnimi czasy na dalszy plan, przyćmiewana przez Fortnite, jest nadal ciekawą pozycją, w którą zagrywają się miliony graczy z całego świata. A teraz, dzięki Tencentowi, w bitwie o pieczonego kurczaka mogą też wziąć udział posiadacze urządzeń z iOS i Androidem. Zasady rozgrywki pozostały te same, co w przypadku "starszego brata", natomiast interfejs jest - co oczywiste - dopasowany do mniejszych ekranów i sterowania dotykiem. Mecze nie trwają zbyt długo, więc jest to pozycja w sam raz na chwilę przerwy od majówkowych "obowiązków".

PUBG Mobile ściągniecie za darmo na urządzenia z iOS i Androidem.

bDoGDcxz

Pokemon GO

Jasne, fenomen od Niantic nie jest już najmłodszym koniem w stajni (tak się w ogóle mówi?), bo to gra z 2016 roku, ale hej! Nadal gra w nią sporo osób i nadal jest rozwijana, choć nie zawsze w kierunku, który wymarzyli sobie gracze. No, ale skoro i tak siedzicie na dworze, to dlaczego by nie złapać przy okazji czegoś innego, niż malaria od ukąszenia komara.

Pokemon GO ściągniecie za darmo na urządzenia z iOS i Androidem.

bDoGDcxF

Dumb Ways to Die

To gra, jak sam tytuł wskazuje, o głupim umieraniu. Śmieszne stworki są stawiane w codziennych sytuacjach zagrożenia życia, a naszym zadaniem jest ich uratowanie. A to na któregoś zsuwają się z półek małe urządzenia AGD, a to inny zatrzasnął się w pralce albo ucieka przed pędzącym samochodem. Jak nic, każdemu może się coś takiego przytrafić. Gra jest szybka, lekka i wbrew pozorom - wcale nie tak stresująca, a wszystko utrzymane jest w stylistyce "Happy Tree Friends". Zresztą tutaj też dużo ciekawsze jest patrzenie, jak bohaterowie kończą swój żywot, niż ratowanie im tyłków.

Dumb Ways to Die dostępne jest za darmo na urządzenia z iOS i Androidem.

bDoGDcxG

Blocky Farm

Słonko świeci, trawa rośnie, to może trochę pszenicy by posadzić? Albo inwentarz ogarnąć, bo taki nieoporządzony biega. Blocky Farm to kolejna wariacja na temat prowadzenia farmy w stylu Hayday czy FarmVille. Nie jest w żaden sposób zobowiązująca, ot - co jakiś czas logujemy się na parę, paręnaście minut, zbieramy plony, siejemy nowe i karmimy zwierzaki. Jednak popularność tego typu gier pokazuje, że jest to przyjemny model rozgrywki, a do tego Blocky Farm ma miłą dla oka, "minecraftową" oprawę.

Blocky Farm dostępne jest za darmo na urządzenia z iOS i Androidem.

bDoGDcxH

Dowolna gra Lego

W 2018 roku nikomu nie trzeba już chyba tłumaczyć, jaką potęgą są klockowe gierki Traveller's Tales. Bez względu na to, którą wybierzecie, będziecie mieli spokój na miesiąc lub dwa. Są intuicyjne, zabawne, wyglądają ślicznie i mają zawartości po same brzegi. Do tego są dostępne również na przenośnych konsolach pokroju PS Vita czy któreś Nintendo.

Tearaway

bDoGDcxI

Prawdopodobnie pojedyncze najbardziej kreatywne wykorzystanie wszystkich bajeranckich funkcji Vity. Gra autorstwa MediaMolecule trafiła później również na PS4 i był to intrygujący port, lecz gdzie platformówkom lepiej niż na sprzętach przenośnych?

Wipeout 2048

Bo wyścigi sprawdzają się w każdym wieku i bardzo często są technologicznymi wizytówkami swoich konsol. Poza tym skoro pokolenie dzieci lat 90. mogło zostać wystawione na pulsujące basem i psychodelią promieniowanie Wipeouta, przeżyć oraz wspominać to z radością, warto spróbować z młodszymi. W najgorszym wypadku gra będzie powodem do przechwałek w szkole.

Endomondo Sports Tracker

Najpopularniejsza apka zawierająca w sobie funkcję trenera audio oraz GPS. Umożliwia śledzenie trasy marszu/biegu na mapie. Jest zintegrowana z serwisami społecznościowymi, o czym przekonał się zapewne każdy, kto ma na Facebooku biegających znajomych.

Endomondo pobierzecie za darmo na urządzenia z iOS i Androidem.

MapMyRide

Apka do śledzenia liczby spalanych kalorii. Miedzy też czas, dystans i tempo poruszania się. Dzięki aplikacji możliwe jest obliczenie dziennego bilansu energetycznego.

326788694564624426

MapMyRide pobierzecie za darmo na urządzenia z iOS i Androidem.

Navime Sports Tacker

Ta aplikacja jest kompatybilna z pulsometrem obecnym w Samsungach. Dzięki niej można monitorować wszelką aktywność. Co więcej, zawiera dane pogodowe.

326788694564886570

Navime Sports Tracker jest dostępny za darmo na urządzenia z Androidem.

PackPoint

To bardzo prosta w obsłudze i minimalistyczna aplikacja,w której ustalamy miejsce, pogodę i cel podróży, a program sam generuje listę przedmiotów do spakowania.

PackPoint dostępny jest na urządzenia z iOS i Androidem.

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Pomimo wielu lat, jakie upłynęły od kinowej premiery, Harry Potter wciąż nie schodzi ze sceny. W oczekiwaniu na nową grę Niantic, otrzymujemy niewymagające ruszania się z kanapy RPG dla fanów czarodzieja. W grze bierzemy udział w lekcjach i pojedynkach, rozwijając własne umiejętności magiczne. Możemy dostać przydział do jednego z czterech domów, znanych z oryginału. Magii uczą nas znani z filmu nauczyciele, pod których głos pokładają znani z filmu aktorzy.

Gra jest darmowa i znajdziecie ją na iOS oraz Androidzie.

Oddworld: Stranger’s Wrath/Munch’s Oddysse

Krótko mówiąc klasyka. Sam wróciłem do niej zeszłego lata, nudząc się na lotnisku i tak bardzo się wciągnąłem, że zapomniałem zerknąć przez okno, żeby pozachwycać się bezchmurnym niebem. Są to trójwymiarowe platformówka, nawiązujące do klasycznego Oddwordla, opowiadającego o złych Glukkonach, przerabiających na mięso mieszkające w na tytułowej planecie istoty różnych ras. Przy okazji Munch’s Oddysse, Glukkoni polują zwłaszcza na Gabbitów, których płuca nadają się na przeszczep. Stranger’s Wrath porzuca oryginalną historię, oferując w zamian niepodrabialny klimat westernu.

Do kupienia na iOS lub Androidzie w pakiecie. 30 zł w przypadku gry na telefony nieco boli, ale da się upolować za 1/3 tej ceny.

Roll the Ball

Drobnostka, bazująca mocno na symulatorze hydraulika. Wiecie, tej często powtarzającej się gry z przesuwaniem rur, celem połączenia dwóch końców mapki. Tym razem brak presji czasu, w zamian można zbierać gwiazdki, którymi nagradzani jesteśmy za pójście do celu niekoniecznie najprostszą drogą.

Grę pobierzecie za darmo na urządzeniach z iOS i Androidem.

Flow Free (seria)

Mój ulubiony przerywnik na 5-10 minut. Polega to na łączeniu ze sobą pól na planszy posiadających taki sam kolor. Ograniczenia? Trzeba pomalować wszystkie pola, a przez każde może przebiegać jedna ścieżka. Napotkacie różne edycje, poza klasyczną także opartą o krzyżowanie ścieżek czy podmieniającą kwadratowe pola na heksy. Odsłon jest już tyle, że sam zacząłem się w tym gubić.

A jeśli gracie na Switchu...

Overcooked

Bo Switch bez najmniejszego problemu staje się platformą dwu(lub nawet cztero-)osobową, jeśli tego chcemy, a Overcooked sprawdza się dosłownie zawsze w ekipie. Gdy kiełbaski spowodują przesadną stagnację, gotowanie pociesznymi kucharzami rozpocznie salwę krzyków, śmiechu i... kłótni. Tak, naprawdę łatwo nią zrobić sobie nowych wrogów.

Arms

Co prawda zabawa z kimś wymaga dwóch zestawów Joy-Conów, ale podniesie wszystkich z koców i zapewni intensywną dawkę ruchu. Sterowanie w ten sposób wypada nad wyraz miodnie. I dopóki nie zadebiutuje Mario Tennis Aces, Arms pozostanie najlepszą gierką do... cóż, spocenia się ze znajomymi.

Mario Kart 8 Deluxe

Mario Kart to Mario Kart. "Ósemka" to dodatkowo najlepszy Mario Kart w dziejach. Czasem nie potrzeba więcej.

Udanego wypoczynku,

Redakcja

bDoGDcyv