Najbardziej znielubiana w świecie gier firma zaliczyła najbardziej dochodowy rok w swojej historii

Konami nie narzeka na brak pieniędzy.

Najbardziej znielubiana w świecie gier firma zaliczyła najbardziej dochodowy rok w swojej historii
Tatiana Kowalczyk

W marcu Konami zaliczyło 50-lecie. I mimo sprawy z Kojimą sprzed kilku już lat (jak ten czas leci…), mimo skasowania kapitalnie zapowiadającego się horroru „P.T.”, czy raczej – wymazania go z PS Store, mimo mieszania z błotem marki MGS, wbrew wszelkiej logice, japońskiej firmie wiedzie się… dobrze. A wręcz bardzo dobrze.

To już piąty rok z kolei, w którym Konami konsekwentnie zalicza przyrost zysków. Po tym, jak w 2014 roku odszedł Kojima, działo się bardzo źle; to, jak wielką drogę pokonała firma od tamtego czasu możecie zobaczyć w poniższej tabelce. A teraz? Z rocznego sprawozdania finansowego wynika, że zysk operacyjny wzrósł o 11,8%, osiągając rekordowy poziom. Za rok obrachunkowy kończący się wraz z 31 marca 2019 osiągnęli przychody rzędu 262,5 miliarda jenów (2,37 miliarda dolarów), ze wzrostem 9,6% w skali roku. Z kolei zysk operacyjny podskoczył o 11,8% do 50,5 miliarda jenów (456 milionów dolarów).

Obraz

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.