Najbardziej przyjazna niepełnosprawnym gra minionego roku to...

Fundacja AbleGamers co roku wybiera gry pozwalające bawić się wszystkim bez wyjątku. W roku 2012 taką grą była FIFA 13.

Najbardziej przyjazna niepełnosprawnym gra minionego roku to...
marcindmjqtx

05.01.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:25

O wyróżnieniu produkcji EA Sports zadecydowały: możliwość dowolnego ustawienia sterowania oraz kierowania graczami tylko przy pomocy myszki, opcja wzmocnienia lub osłabienia kolorów, wyraźne i intuicyjne menu, pomoce głosowe oraz - przede wszystkim - suwaki pozwalające zmieniać tempo i poziom trudności gry.

Fundacja doceniła też, że dzięki takim tytułom, jak FIFA, NBA 2K i inne sportówki, niepełnosprawni gracze przeżywają namiastkę udziału w prawdziwych zawodach sportowych.

Ciepłe słowa należą się również XCOM: Enemy Unknown oraz Colour Bind. Gra Firaxis przegrała z Messim i spółką, ale w recenzji przystępności zgarnęła prefekcyjną notę - 10. FIFA była lepsza, dzięki kilku innowacyjnym rozwiązaniom. Colour Bind to natomiast pierwsza uznana przez AbleGamers gra indie. Jej twórca Finn Morgan pozostawał w bliskim kontakcie z fundacją, wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami.

To już czwarty raz, gdy laur przypada grze Electronic Arts. Rok temu doceniono Star Wars: The Old Republic, w 2009 Dragon Age: Origins, a w 2008 Warhammer: Online. Ale nie czarujmy się, że chodzi tylko o szlachetną postawę i troskę. Według AbleGamers niepełnosprawnych graczy jest na świecie ponad 33 miliony. To ogromny rynek, którego nie można zignorować.

A nie, jednak można. W 2010 uhonorowano Forzę Motorsport 3. W tym roku Forza Horizon zrobiła krok wstecz, pozbywając się kilku ważnych udogodnień.

Nieładnie.

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościEA Sportsxcom enemy unknown
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.