Najbardziej niedoceniana gra roku 2010 - podsumowanie

Na forum Polygamii rozgorzała dyskusja dotycząca najbardziej niedocenionych gier roku. Choć kilka tytułów pojawiało się w niej zdecydowanie częściej od pozostałych, to padły również pojedyncze, dość zaskakujące opinie. Zobaczmy, co mieli do powiedzenia nasi czytelnicy.

marcindmjqtx

28.12.2010 | aktual.: 15.01.2016 15:46

Większość polygamistów zgodziła się co do faktu, że zarówno krytycy, jak i gracze ocenili Alana Wake'a (nasza recenzja tutaj) surowiej, niż na to zasługiwał. Dlaczego jego średnia ocena, według serwisu Metacritic, to tylko 83 na 100 punktów? Pawepek pisze:

"To świetna gra z świetną grafą i klimatem ale po prostu "nie przyjęła się" w dzisiejszym swiecie pełbym strzelanin ADHD"

Czy obojętność wobec tytułu Remedy jest efektem spisku? Trfan:

"od początku mówiłem, że ta gra jest krzywdzona dlatego, że jest od MS, anie od Sony"

Evilvir podsumowuje:

"Trochę się jednak nie dziwie średnim recenzjom - jeśli ktoś po prostu przebiegł grę po ścieżce to mogła się nie spodobać. Jeśli przy tym myślał, ze to kolejna strzelanka to w ogóle padaka. Dopiero wczucie sie w klimat, wyłapanie niuansów no i koniecznie zebranie i przeczytanie manuskryptów daje sile Alana"

Waszym zdaniem również Enslaved (nasza recenzja tutaj) zasługiwał na ocenę lepszą niż 80/100 (średni wynik wersji PS3) czy 82/100 (wersja X360). Jak twierdzi yasiekk, dzieło Ninja Theory

"samym swoim zakończeniem zmiata fabułę 99% gier, w które w życiu grałem."

Głos zabrali fani najnowszej odsłony Aliens vs Predator (64/100, nasza recenzja tutaj). Mephisto pisze:

"Klimat, ciekawe miejscówki, znajomy arsenał, i morda śmiejącego się Predatora, no i oczywiście ciekawe multi; choćby z tych powodów Alien vs Predator jest najbardziej nie docenioną grą, owszem były minusy i kampanie razem wzięte dawały dość mało czasu gry ale zdecydowanie ten czas był świetnie spożytkowany"

Dunhill_oceano o Prince of Persia: Forgotten Sands (75/100, nasza recenzja tutaj):

"prawie każdy fan trylogii Piasków Czasów nie mógł oderwać się od tej gry, ponieważ ta stara magia wróciła (...) świetne sterowanie, solidna historia, genialne elementy platformowe, bardzo dobrze pomyślany system walki, momentami rewelacyjna grafika."

...a także o Metro 2033 (77/100 dla wersji na konsolę Microsoftu, nasza recenzja tutaj):

"Metro 2033 pokazało jak rewelacyjnie można opowiedzieć jakąś historię. mógłbym się rozpisać nad genialnymi rozwiązaniami fabularnymi tej gry, ale zajęłoby to dużo miejsca i jeszcze więcej czasu".

W pewnych kręgach hitem okazała się niskobudżetowa (i kompletnie szalona) Deadly Premonition, ze średnią oceną 68/100 (nasza recenzja tutaj). I w Polsce ta kultowa już gra ma swoich fanów, np. makimurę:

"Tak dopracowanej od warstwy arystycznej gry nie widziałem od dawna. A może wcale nie widziałem? Rewelacja. Nie dla każdego, ale ja się zachwycam."

Choć Alpha Protocol (65/100 dla wersji PS3, nasza recenzja tutaj) okazał się rozczarowaniem, to według wielu z Was nie zasługiwał na tak ciężkie baty. Pabloz:

"Pomysł na grę, fabuła, dialogi, słowem to co najfajniejsze i wyróżniające grę RPG zagrało tu znakomicie, niestety brytole i amerykańce skreśliły AP za kiepskie animacje i grafikę."

Ponadto wymieniano takie tytuły, jak mało znany BlazBlue Continuum Shift, szybko zapomniane Split/Second i Singularity, niedopieszczony Dark Void czy Arcania: Gothic 4. Głos zabrali fani Operation Flashpoint: Dragon Rising, Darksiders, Dante's Inferno i Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors. Według niektórych nawet Final Fantasy XIII nie zostało potraktowane z należytymi honorami.

Jakie jest Twoje zdanie? Która spośród wymienionych gier została została potraktowana najbardziej nieuczciwie?

Michał Puczyński

Źródło artykułu:Polygamia.pl
publicystykaspołecznośćpodsumowania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.