Nagrody Famitsu Awards 2008 przyznane

Nagrody Famitsu Awards 2008 przyznane24.04.2009 19:41
Nagrody Famitsu Awards 2008 przyznane
marcindmjqtx

Japonia musi być inna pod niemal każdym względem i w temacie przyznawania nagród jest nie inaczej. Famitsu ogłosiło bowiem dopiero dziś kto jest zwycięzcą w poszczególnych kategoriach za rok 2008. Jeśli chodzi o gry, to zgłosić można było każdą z ponad 1100 gier wydanych w KKW, a ostateczny głos mieli czytelnicy. Kto zgarnął najwyższe trofeum? Bezapelacyjnie Monster Hunter Portable 2nd G, które zostało nie tylko Grą Roku, ale i Bestsellerem Roku, a organizatorzy nie szczędzili ciepłych słów w stosunku do autorów mówiąc o przegranych nawet 400-500 godzinach. Reszta wyników w rozwinięciu.

Person of the Year: Hideo Kojima Character of the Year: Solid Snake Company of the Year: Capcom Rookie Title Prize: The Last Remnant Innovation Prize: Wii Music High Quality Prize: Metal Gear Solid 4 Racing Prize: Mario Kart Wii Multiplayer Prize: Super Smash Bros. Brawl All Generation Prize: Pokemon Platinum Communication Prize: Animal Crossing: City Folk Adventure Puzzle Prize: Professor Layton and the Final Journey Through Time Masterpiece Prize: Dragon Quest V Character Action Prize: Dissidia Final Fantasy Role Playing Prize: Tales of Vesperia Dramatic Prize: 428 PlayStation 2 Prize: Persona 4 Worldwide Prize: Grand Theft Auto IV

Cóż, nie ze wszystkim przyjdzie mi się zgodzić. Szczególnie laureaci w kategorii gra innowacyjna i gra oryginalna do mnie nie przemawiają. Nie przemawiają za nimi także wyniki sprzedaży, więc chyba nie ma co dramatyzować. Poza tym gry generalnie u nas znane, może poza 428, które dla przypomnienia - jest nowelą graficzną z prawdziwymi aktorami w rolach głównych i otrzymało w Famitsu ocenę 40/40. Szkoda, że nie będzie nam jej dane sprawdzić.

[via Famitsu]

326853931341076522
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)