Nadjechały oceny Forza Motorsport 5

Strona głównaNadjechały oceny Forza Motorsport 5
20.11.2013 15:30
Nadjechały oceny Forza Motorsport 5
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Fani czterech kółek mogą odetchnąć. Jest dobrze, choć i kilka "ale" się znajdzie".

bETYOlVh

Studio Turn 10 stanęło przed sporym wyzwaniem. To ich gra nie mogła zawieść nie tylko chlubnych tradycji serii, ale i nadziei graczy, którzy mają dość czytania tego, że coś nie gra z zamówioną przez nich konsolą. Chyba się udało.

Polygon wystawił grze 9/10. Artur Gies zauważa, że w tej odsłonie seria nie straciła swojej przystępności. Wciąż oferuje mnóstwo opcjonalnych ułatwień. Ale znajdzie się też coś dla fanów:

Turn 10 i współpracownicy z programu Top Gear chcą żebyście ubrudzili i swoje ręce i swój samochód. Chcą żebyście pokochali tę kulturę tak samo jak oni. Forza 5 delikatnie przeprowadza Cię przez serię wyścigów i nowych typów zawodów[...]Wszystko jest skrojone pod ciebie tak, byś chciał grać i ciągle się uczyć. Podobne podejście zauważa recenzent IGN, gdzie gra została oceniona na 8.8. Liczę dostępnych aut zredukowano co prawda w stosunku do Forza 4. Tam mogliśmy zasiąść w ponad 600 fotelach kierowcy, tutaj jedynie w ponad 200, ale:

bETYOlVj

Tutaj samochody nie są tylko miniaturkami do przewinięcia w menu. Każdy ma jakąś historię i powód, by go podziwiać[...]Forza 5 to wirtualny list miłosny do każdego pojazdu, jaki w niej znajdziecie. Na Gamespocie kolejne 9/10. Autor recenzji narzeka trochę na ciut powtarzalny tryb kariery, ale jeśli idzie o zmagania na trasie, to nie może się gry nachwalić:

Forza 5 nie zapomniała o swoich korzeniach, tkwiących jak najwierniejszym oddaniu symulacji. Poprawiona fizyka opon pozwala lepiej wyczuć przenoszenie ciężaru w trakcie pochyłych zakrętów, a sprytna implementacja wibracji w spustach na padzie dostarcza informacji o przyczepności i stabilności. Ale tak jak w poprzednich grach, Forza 5 jest dokładnie tak wymagająca, jak tego chcecie. W serwisie CVG i Eurogamerze Forza 5 zasłużyła na 7/10. Pierwszy z recenzentów czepia się m.in powtórek, które działają tylko w 30 klatkach animacji na sekundę czy powolnego rozwoju trybu kariery. Drugi chwali wykorzystanie nowych funkcji kontrolera, ale dla odmiany narzeka na ścieżkę dźwiękową oraz fakt, że występów Jeremy'ego Clarksona i kolegów nie da się przewinąć.

Inne oceny: GamesRadar: 4/5 DigitalSpy: 4/5 Joystiq: 4/5 Destructoid:9/10 GameSpot: 9/10 EGM: 6,5/10 Escapist: 3,5/5 Game Informer: 8,75/10

Maciej Kowalik

327372338960683833
Udostępnij:
bETYOlVt
Komentarze (0)
bETYOlWf