Nadchodzi nowy Quake? Powrót kultowej serii jest prawdopodobny

Strona głównaNadchodzi nowy Quake? Powrót kultowej serii jest prawdopodobny
22.06.2021 13:14
Quake III Arena
Quake III Arena
Źródło zdjęć: © Steam

Pojawiają się przecieki, informujące o tym, że seria Quake może już niebawem zaliczyć powrót. Informatorzy twierdzą, że nowa odsłona klasycznej strzelanki już jest w produkcji.

Informator branżowy, Shpeshal Nick, ujawnił w podcaście XboxEra, że według jego wiedzy Quake już niebawem zaliczy powrót. Wygląda na to, że lekko zapomniana już seria doczeka się odsłony, dzięki której znów stanie w szranki z takimi wskrzeszonymi hitami jak WolfensteinDOOM.

Choć Shpeshal Nick nie jest wybitnie znanym informatorem, niektóre z udostępnianych przez niego przecieków znalazły potwierdzenie. Celnie przewidział między innymi gry udostępnione w ramach PlayStation Plus w kwietniu, czy fakt, że Hades trafił do Game Passa.

Udostępnione przez informatora plotki nie są zbyt precyzyjne. Powiedział, że gra będzie stawiać zarówno na tryb dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy. Ponadto Nick twierdzi, że głównym protagonistą będzie kobieta.

Shpeshal Nick podał też informację, że nowa gra z serii jest tworzona przez id Software, czyli twórców oryginalnego Quake'a, ze wsparciem MachineGames, które to odpowiada za trzy najnowsze odsłony gier z serii Wolfenstein. Jeśli więc gra faktycznie powstaje, możemy być spokojni o jej jakość. Odpowiadać za nią będą w końcu ludzie, którzy przywracali już klasyczne strzelanki do życia.

Czy cieszy was, że marki, które niegdyś były kultowe, znowu wracają na salony?

Udostępnij:
Komentarze (0)