Nadchodzi GameBoy XXI wieku. Dosłownie. Analogue Pocket to nie emulator

Nadchodzi GameBoy XXI wieku. Dosłownie. Analogue Pocket to nie emulator

Nadchodzi GameBoy XXI wieku. Dosłownie. Analogue Pocket to nie emulator
28.07.2020 17:42

No i zalała nas fala nostalgii...

Retro konsolki nie są zjawiskiem nowym, ale ten przypadek i kolejne dzieło wspomnianej firmy się wyróżnia. Firma Analogue specjalizuje się w dostosowywaniu starych konsol do nowoczesnych standardów. Jeden z przykładów – Anaolgue NT, który powstał z pełnym poszanowaniem dla NES-a – opisywał przed laty Marcin Kosman.

Co jest w nich takiego wyjąkowego? Otóż urządzenia Analogue nie są emulatorami. NT wykorzystywał stare, dobre kartridże, natomiast na Pocket zagramy w tytuły z konsol: Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance, Game Gear, Neo Geo Pocket Color i Atari Lynx! W sumie ma być kompatybilny z ponad 2780 produkcjami.

Obraz

Nową wersję GameBoy'a Analogue zapowiedział już przed rokiem. Sprzedaż miała się już dawno rozpocząć, ale przyszła pandemia i zniweczyła wszystkie plany. Nowy termin do maj 2021 r. Przedsprzedaż ruszy 3 sierpnia. Tanio niestety nie będzie. Za samą konsolkę w wariancie białym lub czarnym trzeba zapłacić 199 dolarów. Jest też do niej cała masa peryferiów: szybka ładowarka, solidna obudowa czy adaptery, które umożliwią emulacje gier, jeżeli nie posiadamy oryginałów.

Jest też stacja dokująca, która pozwoli podłączyć urządzenie kablem HDMI, a także cztery kontrolery dla dodatkowych graczy.

Obraz

Pocket ma baterię 4300 mAh, co wedle producenta, ma wystarczyć na 6-10 godzin grania. Konsolka ma wbudowane głośniczki stereo, wyjście na jacka oraz slot na kartę microSD.

Christopher Taber, założyciel Analogue rok temu w rozmowie z Verge mówił, że misją jego firmy jest "zachowanie historii gier i przekazanie ich nowym pokoleniom w formie zbliżonej do oryginału". Na pierwszy rzut oka, wygląda na to, że się udało.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)