Nad muzyką do Red Dead Redemption 2 pracowało 110 osób

Kolejna ważna strona tego kolosalnego projektu.

Nad muzyką do Red Dead Redemption 2 pracowało 110 osób

Jak poinformował Rockstar, nad samą ścieżką dźwiękową do Red Dead Redemption 2 pracowało łącznie ponad 110 osób. Stworzyli oni całkowicie oryginalną oprawę muzyczną, na której składa się podkład instrumentalny oraz utwory wokalne.

Nad całością oprawy dźwiękowej czuwał Woody Jackson, autor muzyki również do pierwszego Red Dead Redemption. Pomagali mu Jeff Silverman, odpowiedzialny za produkcję i aranżację oraz Colin Stetson który pomógł w partiach orkiestrowych.

Red Dead Redemption 2 - Official Launch Trailer

Wśród pracujących nad muzyką do Red Dead Redemption znalazło się także wiele znanych w branży muzycznej nazwisk. Wśród nich David Ferguson, który był dźwiękowcem Johnego Casha, David Ralicke ("Sons of Anarchy"), Gabe Witcher (True Detective) Luke O'Malley, Mario Batkovic, Matt Sweeney, Rabih Beaini, czy Senyawa.

Za utwory wokalne był zaś odpowiedzialny Daniel Lanois (producent Boba Dylana), współpracował też przy nich Brian Eno. Jako wykonawcy pojawiają się w nich D’Angelo, Willie Nelson, Nas, Rhiannon Giddens i Josh Homme.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy graczom zostanie udostępniona oficjalna ścieżka dźwiękowa w do kupienia i w platformach streamingowych, ale można być raczej pewnym, że w końcu to nastąpi. Tak było przynajmniej w przypadku GTA V.

Dominik Gąska

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.