Na Switchu pojawią się gry, których nie odpalimy na telewizorze

Na Switchu pojawią się gry, których nie odpalimy na telewizorze

Na Switchu pojawią się gry, których nie odpalimy na telewizorze
Adam Piechota
28.02.2017 10:02

Niech się sypią mobilne popierdółki!

Dzieje się w państwie Switcha! A właściwie stało, bo raz, ale tak solidnie. Wielokrotnie na łamach Polygamii rozkminialiśmy ten temat: czy każda gra dla konsoli Nintendo musi bezwzględnie działać i na telewizorze, i w trybie przenośnym, a przez co także - rezygnować z panelu dotykowego sprzętu? Otóż nie musi. Najświeższe doniesienie z japońskiego rynku otwiera zupełnie nową perspektywę na Pstryczka. Bo tak naprawdę zależy to od developera.

Voez to gra rytmiczna wypuszczona przez firmę Flyhigh Works. Wydawca podkreśla wprost: "ten produkt nie działa na telewizorze". Gra wykorzystuje macany ekranik Switcha, więc ogrywanie jej jest możliwe wyłącznie w trybie mobilnym. Nintendo tak mocno akcentuje dwojaki sposób grania, a okazuje się, że jeśli zewnętrzna firma ma takie życzenie, może się ograniczyć do jednego ustawienia (tytuły first-party nigdy sobie na to nie pozwolą, wiadomo). I... to jest super.

【Nintendo Switch】VOEZ ティザームービー

Bo spróbujmy zliczyć, ile nowych ścieżek otwiera to przed konsolą. Cały rynek mobilny - przede wszystkim. Tytuły stricte przenośne, których takie usprawnianie, by wyglądały normalnie na gigantycznym telewizorze, byłoby po prostu nieopłacalne. A w dłuższym okresie czasu - produkcje z DS-a lub 3DS-a w Virtual Console? Szkoda, że ja widzę te wszystkie perspektywy, a Nintendo już niekoniecznie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)