Na świecie sprzedano 67 milionów Xboksów 360. Który jest już "czymś więcej niż konsolą"

Na świecie sprzedano 67 milionów Xboksów 360. Który jest już "czymś więcej niż konsolą"
30.05.2012 14:03
Na świecie sprzedano 67 milionów Xboksów 360. Który jest już "czymś więcej niż konsolą"
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dużo to czy mało? Na pewno więcej, niż do tej pory sprzedało się PlayStation 3.

Siedem lat po premierze Xboksa 360 Microsoft chwali się 67 milionami sprzedanych konsol, 40 milionami subskrybentów Xbox Live i 19 milionami sprzedanych Kinectów. Uzytkownicy Xbox Live mają spędzać przed konsolą średnio 84 godziny miesięcznie.

Dla porównania, Sony niedawno podawało, że udało im się sprzedać 63,9 miliona PlayStation 3 (konsola pojawiła się rok później na rynku).

Z opracowanych przez Microsoft danych wynika, że jest to kolejny rok z rzędu, kiedy sprzedaż konsoli w Stanach Zjednoczonych zamiast maleć, rośnie. Dla porównania sprzedaż PlayStation 2 zaczęła ostatecznie spadać po 6 latach, PlayStation 1 po 4 latach, Wii po trzech.

W oficjalnym komunikacie czytamy:

Tak jak Xbox zaczął znaczyć więcej niz tylko gry, tak znaczy więcej niż tylko konsola. W tym roku Xboks stanie się główną rozrywkową usługą dla Microsoftu. Bez względu na to, czy korzystasz z peceta, tabletu, telewizora czy komórki, Xbox będzie Twoją bramką do najlepszej muzyki i wideo, do ulubionych gier i natychmiastowego dostępu do Twoich przyjaciół. Wraz z wydaniem Windows 8, wprowadzimy xboksową rozrywkę dla wszystkich. Dzięki Xboksowi na urządzeniach z Windows 8, gwałtownie przyśpieszymy z zasięgiem naszej rozrywki z ponad 60 milionow do setek milionów osób na całym świecie. Aha.

Konrad Hildebrand

327019406683691050
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)