Na PSN najlepiej w 2010 sprzedawały się...

Gry z gatunku, który od zawsze był podporą konsol i automatów i niezbędnym składnikiem fajnych spotkań w gronie przyjaciół.

marcindmjqtx

09.02.2011 | aktual.: 06.01.2016 13:55

Okazuje się, że gracze wciąż kochają chodzone bijatyki - najlepiej sprzedajacym się tytułem w ubiegłym roku był Scott Pilgrim Vs The World, urocza bijatyka w 8-bitowej stylistyce (nasza recenzja). Kupiło ją 190 tysięcy graczy. Z kolei najlepiej zarabiającym tytułem było Castle Crashers - sprzedane 143 tysiące razy, zarobiło 2,1 miliona dolarów.

Z analiz rynku cyfrowego wynika, że sprzedaż na PSN dobiła niemalże do 50 milionów dolarów w drugiej połowie 2010, a PS Plus przekroczyło 100 tysięcy abonentów.

Według badań Forecasting and Analysing Digital Entertainment (Fade) sprzedaż cyfrowych wersji gier na PlayStation Network wzrosła w ubiegłym roku o 40 procent. A z tych 49,3 zarobionych milionów dolarów, 9,3 miliona przypadło na sam grudzień. Tym samym PSN zaczął doganiać XBLA, dochody którego wzrosły tylko o 18 procent. FADE twierdzi, że sprzedaż tytułów multiplatformowych w pierwszym miesiącu była minimalnie większa na platformie Microsoftu - 55 do 45, co stanowi ogromną zmianę w stosunku do układu 2:1 MS do Sony, jaki panował w 2009 roku.

Sony mogłoby z tej okazji zaszaleć z jakąś promocją na Scotta i Castle Crashers, bo kto nie grał, ten powinien móc spróbować.

[via: Edge]

Paweł Kamiński

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.