Na PS3 częściej używamy przeglądarki niż na Wii

Na PS3 częściej używamy przeglądarki niż na Wii
marcindmjqtx

03.01.2009 00:08, aktual.: 15.01.2016 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

No proszę, PS3 może pochwalić się kolejną dziedziną, w której jest lepsze od Wii. Niedawno opublikowano raport dotyczący rynkowych udziałów poszczególnych przeglądarek, i o ile świat pochylił się z troską nad spadkiem IE poniżej 70%, o tyle my zajrzeliśmy do niego kątem konsol. No i co się okazało?

W zasadzie wszystko zależy od tego, czy uznamy iPhone za liczącą się dla nas platformę. Jeżeli tak, to ma on pierwsze miejsce z 0.44% (należy do tego też doliczyć 0,08% iPoda), na drugiej pozycji mamy rodzinę PlayStation, czyli PSP i PS3 w kupie z wynikiem 0,4% (po 0,2% na platformę). Na samym końcu Wii z 0,01%.

Cóż, co prawda Wii może i sprzedało się drastycznie więcej, ale należy pamiętać, że od dłuższego czasu za przyjemność oglądania stron na tej konsoli trzeba zapłacić. Poza tym wydaje mi się, że szeregowy posiadacz Wii raczej jest zainteresowany odpaleniem Wii Play/Wii Sports niż eksplorowaniem oszałamiających możliwości swojej konsoli, w związku z czym zwycięstwo PS3 nie powinno raczej nikogo dziwić. Swoją drogą - patrząc na te wyniki, uważacie, że jest sens, żeby MS brał się za przeglądarkę do 360? Czy gra jest w ogóle warta świeczki? Może ich pomysł na dedykowane usługi dla popularnych witryn może faktycznie jest lepszym rozwiązaniem?

To wyniki globalne. Jak mogą one kształtować się dla Polski? Na pewno jeszcze bardziej na korzyść PS3. W końcu wszyscy wiemy, jak Nintendo traktuje ten kawałek Europy.

PS swego czasu zmierzyliśmy oglądalność Polygamii z konsol - wyniki tutaj.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)