Na Poznań Game Arena atrakcji nie zabraknie

Na Poznań Game Arena atrakcji nie zabraknie
Maciej Kowalik

20.10.2016 13:03, aktual.: 20.10.2016 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

800 stanowisk do gry, 150 wystawców, 8 pawilonów i być może nawet rekordowe 75 tysięcy odwiedzających. Będziecie tam?

Dopiero co gościliśmy na WGW w Warszawie, a tu znów trzeba pakować manatki i ruszać w Polskę. PGA to impreza z bogatą, bo trwającą z przerwami od 2004 roku tradycją. Tegoroczna edycja startuje oficjalnie już jutro. Dlaczego warto się pojawić?

Obraz

Na stoisku Techlandu czekać będzie jeszcze cieplutki Shadow Warrior 2, którego będziecie mogli kupić po niższej niż zwykle cenie.

Shadow Warrior 2 - zwiastun premierowy [PL]

Studio Gaijin umożliwi z kolei przetestowanie kolejnego modułu War Thundera. Po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli sprawdzić jak spisują się bitwy morskie.

Ale PGA to nie tylko przedpremierowe granie. To przede wszystkim trzy dni turniejów, konkursów, prezentacji i paneli dyskusyjnych. Rywalizować będziecie mogli m.in. w Overwatch, CS:GO, League of Legends, Hearthstone, Mortal Kombat XL czy Tekken Tag Tournament 2.

Obraz

Na PGA nie zabraknie oczywiście strefy retro i gier niezależnych. Ta pierwsza liczyć będzie kilkadziesiąt stanowisk z kultowymi grami odpalonymi na równie kultowych sprzętach. Będą też polskie produkcje sprzed lat. Druga strefa zawsze była jedną z najważniejszych atrakcji poznańskich targów, a w tym roku będzie międzynarodowa jak nigdy. Oprócz polskich developerów, wystawiać się w niej będzie kilkanaście ekip z innych krajów Europy. Łącznie około 70 niezależnych developerów pokaże ponad 100 gier.

Immortal Planet - Pre alpha gameplay

Obok PGA trwa już Game Jam w Teatrze Polskim, gdzie przeróżne gry powstają w ekspresowym tempie. Jutro rozpocznie się również Game Industry Conference 2016 czyli wykłady (wstęp wolny) i warsztaty dla  amatorów i profesjonalistów, chcących zwiększyć swoje umiejętności, dowiedzieć się czegoś nowego lub zdobyć kontakty biznesowe.

Obraz

Fani YouTuberów mają na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jeszcze jedną imprezę. Stars4Fans to dwa dni spotkań z gwiazdami pokroju Blowka, Ajgora czy Stuu. By zrobić sobie z nimi fotkę, zdobyć autograf, pograć w piłkę czy wziąć udział w innych atrakcjach trzeba jednak wykupić dodatkowy bilet. Sama wejściówka na PGA nie wystarczy.

My wysyłamy do Poznania Patryka z zadaniem ogrania jak największej liczby ciekawych gier. A Wy, będziecie?

Programy atrakcji, informacje o dojeździe, ceny biletów i wszystko co powinniście wiedzieć o Poznań Game Arena 2016 znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

Maciej Kowalik

[poll id="14"]

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)